03. 04. 2020 06:00 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Stávkové kancelárie vypisujú kurzy aj na športy, ktoré nikdy v ponuke nemali

Stávkami tipujú len športové súboje v Bielorusku.

Stávkové kancelárie prispôsobujú ponuku.
Stávkové kancelárie prispôsobujú ponuku. Foto: TVNOVINY.sk

Pandémia koronavírusu pozastavila šport na celom svete, vrátane olympijských hier i majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji. Niektoré súťaže stále dúfajú, že sa ešte rozbehnú v lete, ako napríklad atletická sezóna.

V športovom svete je taká situácia, aká tu ešte nikdy nebola. Tipujúci tak prišli o zábavu a stávkové kancelárie hľadajú možnosti, ako ich uspokojiť, aj keď sa nehrá obľúbený futbal, tenis alebo hokej.

V oslovených tipovacích kanceláriách nám potvrdili, že výrazne pocítili pokles stávok. Tipujúci sa však preorientovali na iné športy, ktoré do mimoriadnej situácie pre koronavírus v ponuke nemali.

„Klienti sa preorientovali na exotickejšie súťaže, ktoré sú počas bežného roka menej populárne. Zvýšený záujem sme zaznamenali pri spoločenských stávkach, e-športoch, ale aj pri stolnom tenise alebo austrálskom futbale," povedal nám Filip Timár z Tipsportu.

Podobne nám situáciu opísali aj v ďalšej stávkovej kancelárii. Vypisujú kurzy aj na podujatia, ktoré nikdy v ponuke nemali. „Napríklad preteky chrtov, stolný tenis alebo dokonca sumo, či trebárs futbalovú súťaž v maličkej krajine v strede Afriky - Burundi," priblížil Jozef Petko z Niké.

Zaujímavosťou je tiež to, že u ľudí začína mať popularitu aj súťažné hranie počítačových hier.

Zmenilo sa poradie obľúbených športov

V dlhodobej tabuľke najpopulárnejších športov medzi tipérmi je podľa Timára prvý futbal, nasleduje tenis, hokej, basketbal a volejbal.

„Počas koronakrízy sa toto poradie mierne pozmenilo. Futbal síce zostal prvý, no na druhé miesto vystrelil stolný tenis. Nasledujú hokej, basketbal, tenis, volejbal a e-športy," konštatoval.

Tým, že sa stopli klasické súťaže, stávkari sa zamerali na nové ligy. Ako vysvetlil Petko, dnes v podstate klienti tipujú len športové súboje v Bielorusku, futbal či hokej.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šport

Už ste čítali?