22. 07. 2016 17:19 | ISTANBUL/TASR

S prestupmi do Turecka sa roztrhlo vrece: Po Berovi získal Trabzonspor aj Ďuricu

Ďurica po 10 rokoch opúšťa Rusko.

Ján Ďurica na archívnej snímke.
Ján Ďurica na archívnej snímke. Foto: TASR

Turecký futbalový klub Trabzonspor v piatok angažoval slovenského reprezentačného obrancu Jána Ďuricu, s ktorým podpísal dvojročnú zmluvu. Informácie potvrdila jeho zastupiteľská agentúra Stars&Friends.

Tridsaťštyriročný stopér opustil po uplynulej sezóne Lokomotiv Moskva a bol voľný hráč. V Rusku pôsobil dlhých desať rokov, okrem Lokomotivu hral za FK Saturn Moskovská oblasť. V národnom drese sa predstavil na nedávnych majstrovstvách Európy vo Francúzsku.

Vyhrajte digitálny fotoaparát!
Vyhrajte digitálny fotoaparát! Foto: TASR
 

Zmena po 10 rokoch v Rusku

"Pre mňa to bude po desiatich rokoch v Rusku obrovská zmena. Turecký futbal je celkom iný a fanúšikovia sú úžasní. Teším sa už na zápasy a tú skvelú atmosféru. Byť v pozícii lídra v kádri bude pre mňa osobne veľká výzva a dôveru Trabzonsporu si nesmierne cením. Navyše, v klube budeme dvaja Slováci, a o to to bude veselšie," povedal Ďurica. V Trabzonspore, kam sa sťahuje aj s rodinou, sa stretne s ďalším reprezentantom Matúšom Berom. Ten zamieril do Turecka vo štvrtok z Trenčína.

"Trabzonspor si Jana Ďuricu vyhliadol najmä pre jeho skúsenosti. Chcú, aby bol lídrom tímu a oporou mladým talentom, akým je aj Matúš Bero. Cenia si ho natoľko, že ho osobne na Slovensko prišiel presvedčiť Ersun Yanal, ktorý je považovaný za jedného z najlepších trénerov v Turecku s tými najvyššími cieľmi. Jano sa tak stane jedným z najlepšie platených hráčov v tíme. Ponuky mal aj z iných klubov ako napríklad Atalanta BC, Werder Brémy či Sparta Praha, no Jano sám si vybral práve turecký Trabzonspor," povedal jeho agent Karol Csontó.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal

Už ste čítali?