08. 07. 2017 14:25 | TRABZONSPOR/zg, TASR

Dojímavé video Kucku s vernou fanúšičkou

V novom pôsobisku bude nosiť dres s číslom 33.

Juraj Kucka a päťročná Merve.
Juraj Kucka a päťročná Merve. Foto: Trabzonspor

Slovenský futbalový reprezentant Juraj Kucka už zarezáva v novom pôsobisku v Trabzonspore. Po prestupe z AC Miláno do tureckého prvoligového klubu, kde sa pripojí k svojim slovenským kolegom Matúšovi Berovi a Jánovi Ďuricovi.

 "Z Talianska, ktoré sa na viac ako 6 rokov stalo mojim prechodným domovom odchádzam do úplne nového prostredia, a preto sa teším na všetky nové výzvy, ktoré ma tu čakajú ako aj na chalanov zo Slovenska, s ktorými budem v jednom tíme. Každý prestup beriem z hráčskeho pohľadu ako možnosť zdokonaľovať sa a posúvať sa futbalovo vpred," uviedol Kucka.

 

Tridsaťročný stredopoliar sa podrobil lekárskej prehliadke, aby následne spečatil transfer do šiesteho tímu uplynulej sezóny tureckej Süper Lig podpisom kontraktu, ktorý znie do júna 2020.

"S Jurajom sme o možnostiach prestupu diskutovali už dlhšie a aj ponúk sme mali viacero. Tie z Turecka mal Juraj už aj pri prestupe do Milána, ale napokon sa rozhodol zostať ešte v Taliansku. Turecko je krajina, kde sú v súčasnosti skutočne vytvorené ideálne podmienky vo futbale, čo bolo vidno aj na tom, ako fanúšikovia prijali Juraja už na letisku. Prišlo tam viac ako 11-tisíc ľudí. Osobne som veľmi rád, že sa nám v Stars&Friends úspešne podarilo zrealizovať aj tento transfer," citovala Kuckovho agenta Karola Csontóa tlačová správa zastupiteľskej agentúry.

Juraj Kucka na štadióne Trabzonsporu.
Juraj Kucka na štadióne Trabzonsporu. Foto: Trabzonspor
 

Kuckovi hrozilo, že v milánskom AC stratí pri veľkej konkurencii miesto v základnej zostave, preto zvolil odchod zo San Siro. Za "rossoneri" odohral v priebehu necelých dvoch sezón 59 ligových zápasov, v ktorých strelil štyri góly. Vlani v decembri uspel s Milánom v súboji o taliansky Superpohár. V reprezentácii patrí k jej kľúčovým hráčom, hral na MS 2010 v Juhoafrickej republike aj vlani na európskom šampionáte vo Francúzsku.

Miláčik tureckých fanúšikov

V krajine polmesiaca ho privítali s veľkou pompou, veď na letisko ho prišlo čakať viac ako 11-tisíc ľudí. No jedno stretnutie určite ostane nášmu reprezentantovi navždy zapísané v srdci - stretnutie s päťročnou Mervou.

Dievčatko, ktoré má leukémiu, napriek chorobe sa chcelo stretnúť so svojim idolom a to sa jej aj podarilo. Dojímavé objatie si môžete pozrieť na videu.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal

Už ste čítali?