23. 05. 2018 09:55 | TRABZON/kc

S Hubočanom v Trabzonspore už nepočítajú, budúcnosť slovenského obrancu je neistá

Náhly koniec a spôsob, akým mu to vedenie oznámilo, Slováka poriadne prekvapil.

Na snímke v popredí vľavo Tomáš Hubočan (Slovensko) a vpravo Josip Iličič zo Slovinska v dueli kvalifikácie MS.
Na snímke v popredí vľavo Tomáš Hubočan (Slovensko) a vpravo Josip Iličič zo Slovinska v dueli kvalifikácie MS. Foto: TASR

Slovenský obranca Tomáš Hubočan (32) odchádza z tureckého Trabzonsporu, kde bol na ročnom hosťovaní z Olympique Marseille. Informoval o tom denník ŠPORT.sk.

Turecký klub skončil v lige na 5. mieste a do konca sezóny bojoval o miestenku v Európskej lige UEFA, o ktorú prišiel po prehre Fenerbahce vo finále pohára.

Hubočan odohral za Trabzonspor 20 ligových zápasov a vo väčšine prípadov nastúpil v základe. V zmluve mal ročnú opciu, ktorú si klub neuplatnil. Náhly koniec a spôsob, akým mu to vedenie oznámilo, Slováka poriadne prekvapil.

„Vôbec som sa nedozvedel, prečo so mnou do budúcej sezóny už nepočítajú. Vedenie klubu mi to v podstate ani neoznámilo. Dozvedel som sa to od vedúceho mužstva. Bolo to pre mňa celé trochu zvláštne. Neviem ako to funguje v Turecku, mal som s niečím takým prvú skúsenosť, ale už budem vedieť, že sa to môže udiať aj takto," uviedol Hubočan pre spomínaný denník.

Budúcnosť slovenského obrancu je neistá. Hubočan má v Marseille ešte rok platný kontrakt a čaká, ako sa vyvinie situácia. Podľa jeho slov však chce ešte pokračovať v zahraničí.

Slovenská enkláva v Trabzone sa tak pomaly rozpadáva. V klube po sezóne skončil aj ďalší slovenský obranca Ján Ďurica, ostali v ňom už iba stredopoliari Matúš Bero a Juraj Kucka.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal

Už ste čítali?