13. 11. 2018 17:26 | ŠAMORÍN/TASR

Hamšík si v Neapole zvyká na nový post, proti Čechom aj Ukrajincom chce vyhrať

Na zraz do Šamorína prišiel Hamšík v dobrej nálade, ktorú si priniesol z klubu.

Marek Hamšík na zraze slovenskej futbalovej reprezentácie.
Marek Hamšík na zraze slovenskej futbalovej reprezentácie. Foto: TASR

V aktuálnej sezóne si slovenský futbalista Marek Hamšík musel vo svojom klube SSC Neapol zvyknúť na novú pozíciu, ktorú mu v stredovej formácii určil tréner Carlo Ancelotti.

Ten klubovú ikonu posunul z podhrotovej pozície viac dozadu a poveril ho defenzívnejšími úlohami, Hamšík je však profesionál a zmenu taktiky bez výhrad rešpektuje.

"Z klubu som si zvykol, že hrám viac defenzívne ako ofenzívne. Nemám s tým problém, uvidíme, na akom poste nastúpim v reprezentácii pod novým trénerom," uviedol Hamšík, ktorý v národnom tíme doposiaľ vždy nastupoval pod útočníkmi, kde mohol predviesť svoju najsilnejšiu zbraň a tou sú časované prihrávky.

"Celú kariéru som hral v reprezentácii podhrotového hráča, ale v podstate mi je jedno, kde nastúpim. Máme nového trénera, čaká nás iný systém, na jeho skúšanie veľa času nie je. Nemyslím si však, že príde k obrovskej zmene herného štýlu," dodal rekordný 109-násobný reprezentant.

Na zraz do Šamorína prišiel v dobrej nálade, ktorú si priniesol z klubu. Neapol cez víkend zvíťazil na ihrisku FC Janov 2:1 a na druhom mieste sa odpútal od Interu Miláno, ktorý zaváhal a po prehre 1:4 s Atalantou Bergamo stráca na SSC tri body. Na čele tabuľky je majstrovský Juventus Turín so šesťbodovým náskokom pred Neapolom.

"Odohrali sme viaceré dobré zápasy a dosiahli priaznivé výsledky. V klube cítiť spokojnosť, aj preto som prišiel v dobrej nálade zabojovať za reprezentáciu," premostil Hamšík z klubovej témy na najbližšiu - reprezentačnú.

Slovenských futbalistov čakajú zostávajúce dva zápasy 1. skupiny B-divízie Ligy národov. Najskôr v piatok 16. novembra o 20.45 h privítajú v Trnave reprezentáciu Ukrajiny, ktorá je s plným počtom 9 bodov na čele zoskupenia.

Následne v pondelok 19. novembra o 20.45 v pražskej Eden Arene nastúpia proti domácim Čechom, ktorým tiež majú čo oplácať a pokiaľ chcú na ich úkor skončiť na druhom mieste tabuľky, musia ich zdolať.

"Budeme sa snažiť získať v tomto dvojzápase čo najviac bodov. Musíme sa na oboch súperov dobre pripraviť. Vieme, že to nebude ľahké, ale sú to tímy, s ktorými sme odohrali vyrovnané zápasy. Tak, ako sme ich prehrali, mohli sme ich aj vyhrať. Bodaj by sa nám to podarilo teraz," zaželal si Hamšík.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal

Už ste čítali?