10. 06. 2019 21:48 | BAKU/TASR

Hapal rieši pred zápasom proti Azerbajdžanu jeden otáznik v základnej zostave

Hapala mrzí absencia Miroslava Stocha, krídelník Slavie Praha dostal virózu a necestoval s mužstvom.

Tréner Pavel Hapal počas tlačovej konferencie pred kvalifikačným stretnutím Azerbajdžan - Slovensko.
Tréner Pavel Hapal počas tlačovej konferencie pred kvalifikačným stretnutím Azerbajdžan - Slovensko. Foto: TASR

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Pavel Hapal rieši pred utorkovým zápasom E-skupiny kvalifikácie EURO 2020 proti Azerbajdžanu maximálne jeden otáznik v základnej zostave. Na predzápasovej tlačovej konferencii v tejto súvislosti naznačil, že môže prísť k zaujímavej zmene oproti zaužívanej schéme.

Hapala mrzí absencia Miroslava Stocha, krídelník Slavie Praha dostal virózu a necestoval s mužstvom pre obavy z možnej nákazy spoluhráčov. S ambíciami jeho mužstva by to však nemalo zamávať. "Hráči sú odhodlaní urobiť maximum pre dosiahnutie cieľa, ktorým je víťazstvo. Rešpektujeme silu súpera, ktorý čaká na prvý bod v skupine, ale my pôjdeme jednoznačne za tromi bodmi," vyhlásil Hapal.

Kapitán Marek Hamšík podčiarkol imperatív víťazstva hostí. "Počíta sa každá výhra, pokojne to môže byť aj 3:2 alebo 4:3," uviedol hráč čínskeho Ta-lienu I-fang. Hamšík chce potešiť fanúšikov, ktorí precestovali 3000 km zo Slovenska a už deň pred zápasom sa v hlúčikoch schádzali v metropole Azerbajdžanu.

"Sme radi, keď za nami ľudia cestujú takú diaľku a podporujú nás. Radi by sme ich potešili dobrou ofenzívnou hrou a víťazstvom. Je to pre nás z hľadiska vývoja skupiny veľmi dôležitý zápas. Čo sa týka taktiky, musíme sa vyvarovať zbytočných strát lôpt, pretože v prechode do útoku sú domáci nebezpeční a ich ofenzívni hráči sú kvalitní v hre jeden na jedného. Naopak, my musíme hrať rýchlo a kolmo, aby sa súper nedokázal presunúť v desiatich pod loptu a brániť," prezradil Hamšík recept na 108. tím rebríčka Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA).

Domáci stále čakajú na prvý bodový zápas, aj preto podľa 31-ročného špílmachra nečaká Slovákov jednoduchý zápas. "Nikdy som nehral proti súperovi z Azerbajdžanu. Pravdupovediac toho o domácom tíme príliš veľa nevieme, ale určite bude motivovaný pobiť sa proti nám o prvé body. Ale tie chceme aj my, to znamená, že by to mohol byť dobrý zápas pre ľudí."

Zo slovenského tímu si musia dávať pozor Denis Vavro, Juraj Kucka a práve Hamšík, ktorí majú na konte už dve žlté karty a ďalšia by im vystavila "stopku" na septembrový domáci šláger s Chorvátskom. Zápas Azerbajdžan - Slovensko, ktorý má v Bakcell Arene úvodný výkop o 18.00 SELČ, povedú škótski rozhodcovia na čele s hlavným Johnom Beatonom.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal

Už ste čítali?