12. 11. 2019 10:32 , článok bol aktualizovaný 12. 11. 2019 12:36 | BRATISLAVA/TASR

Bravúrny výkon mu vyniesol pozornosť z Anglicka. Odíde Dominik Greif zo Slovana?

Greifovi sa v súčasnom ročníku darí, v celkovo 24 dueloch si pripísal až deväť čistých kont.

Dominik Greif zo Slovana Bratislava pred odvetou predkola play off EL na pôde PAOK Solún.
Dominik Greif zo Slovana Bratislava pred odvetou predkola play off EL na pôde PAOK Solún. Foto: TASR

O služby slovenského futbalového brankára Dominika Greifa sa intenzívne zaujímajú dva kluby anglickej Premier League.

Oporu bratislavského Slovana by v januárovom prestupovom období radi získali predstavitelia Brightonu & Hove Albion ako i Crystal Palace.

Podľa špecializovaného portálu Football Insider sa zástupcovia oboch klubov boli osobne pozrieť na Greifa v minulotýždňovom stretnutí 4. kola K-skupiny Európskej ligy na pôde Wolverhamptonu, kde Slovan prehral s domácimi Wanderers 0:1.

Crystal Palace zastupoval v hľadisku tréner brankárov Dean Kiely a klub z Brightonu asistent kouča brankárov Casper Ankergren.

Dvadsaťdvaročný Greif na nich urobil dojem, v zápase takisto chytil jedenástku Rubenovi Nevesovi. V nadstavenom čase však nestačil na hlavičku Raula Jimeneza.

Na brankára "belasých", ktorý si v 24 súťažných zápasoch v prebiehajúcej sezóne deväťkrát udržal čisté konto, píšu priaznivé reporty aj skauti. Jeho výkon vyzdvihol i tréner Wolves a bývalý brankár Nuno Espirito Santo.

"Greif sa dokázal prebojovať do kádra slovenskej reprezentácie a považujú ho za jedného z najtalentovanejších mladých brankárov v Európe," uviedol Football Insider.

Palace a Brighton sa netaja tým, že by radi posilnili svoje bránkovisko a budú pokračovať v monitoringu Greifa až do januárového prestupového okna.

Brankárskou jednotkou Crystal Palace je momentálne Španiel Vicente Guaita, ktorému kryje chrbát waleský reprezentant Wayne Hennessey. V Brightone odchytal všetkých 12 tohtosezónnych ligových duelov Austrálčan Matthew Ryan.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal

Už ste čítali?