07. 01. 2020 15:23 | VIGO/kc

Bývalý hráč Celty Vigo kritizuje Lobotku: Chce si vynútiť prestup, správa sa ako dieťa

Iago Bouzón (36), v súčasnosti tréner bez angažmánu, odohral za áčko Viga medzi rokmi 1999 až 2005 iba štyri zápasy.

Hráč Barcelony Lionel Messi a stredopoliar Celty Slovák Stanislav Lobotka v súboji o loptu.
Hráč Barcelony Lionel Messi a stredopoliar Celty Slovák Stanislav Lobotka v súboji o loptu. Foto: TASR/AP/Manu Fernandez

Bývalý hráč Celty Vigo Iago Bouzón skritizoval prístup Stanislava Lobotku, ktorý sa podľa neho za každú cenu snaží vynútiť prestup do talianskeho SSC Neapol.

Niekdajší obranca vyčíta Lobotkovi, že svoju prácu ešte nedokončil a nespráva sa ako profesionál. V rozhovore pre španielsky portál eldesmarque.com prirovnal situáciu slovenského legionára k Arturovi Vidalovi z Barcelony. Čilský veterán, ktorý verejne deklaroval svoju túžbu opustiť klub, podáva veľmi dobré výkony a na ihrisku zo seba vydá všetko.

Bouzón tým narážal na situáciu spred neďeľňajšieho zápasu proti Osasune, keď Lobotka na vlastnú žiadosť nebol ani na súpiske.

"Z pohľadu hráča mi to pripadá zlé. Podľa mňa slovo profesionál znamená správať sa tak až do poslednej minúty. Toto sú dve rozdielne podoby hráčov - jeden sa správa dospelo a druhý ako dieťa. Aj keď chcete niečo iné alebo viete, že niečo také príde, musíte do poslednej minúty hrať za svoj súčasný tím." povedal Bouzón v rozhovore pre spomínaný portál.

Iago Bouzón (36), v súčasnosti tréner bez angažmánu, odohral za áčko Viga v La Lige medzi rokmi 1999 až 2005 iba štyri zápasy. Väčšinu kariéry hrával za kluby z nižších španielskych súťaží.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal

Už ste čítali?