17. 02. 2020 15:24 | BRATISLAVA/TASR

Vladimír Weiss mladší prezradil dôvod, pre ktorý si vybral Slovan

Weiss v decembri ukončil pôsobenie v katarskom klube Al-Gharafa, za ktorý celkovo odohral 62 zápasov a strelil 27 gólov.

Na snímke Vladimír Weiss ml. sa teší  po góle počas zápasu B-skupiny na majstrovstvách Európy vo futbale medzi Ruskom a Slovensk
Na snímke Vladimír Weiss ml. sa teší po góle počas zápasu B-skupiny na majstrovstvách Európy vo futbale medzi Ruskom a Slovensk

Slovenský futbalový stredopoliar Vladimír Weiss ml. sa rozhodol pokračovať v kariére v drese bratislavského Slovana najmä kvôli fanúšikom. Šesťdesiatšesťnásobný slovenský reprezentant verí, že v priebehu dvoch týždňov sa zapojí do tréningového procesu "belasých".

"Kvôli fanúšikom Slovana, ako aj kvôli Ivanovi Kmotríkovi ml., chcem hrať za najúspešnejší slovenský klub. Tak som sa rozhodol, je to môj vnútorný pocit. Som presvedčený, že je to správne rozhodnutie a verím, že do dvoch týždňov by som mohol nabehnúť do tréningu s prvým tímom," uviedol pre oficiálny klubový web Weiss ml., ktorý osobne sledoval aj nedeľňajší zápas Fortuna ligy v Trnave proti domácemu Spartaku.

Podľa generálneho riaditeľa klubu Ivana Kmotríka ml. by Weiss mohol byť veľkou posilou. "Vlado je výborný futbalista a veríme, že keď bude stopercentne zdravý, môže byť pre Slovan veľkým prínosom. Som veľmi rád, že sme sa dohodli na spolupráci. Vyžiadali sme si potrebné dokumenty z Kataru, aby sme ho mohli zaregistrovať ako nášho hráča. Vlado je stále po zranení, takže ešte potrebuje čas, no verím, že sa čím skôr dostane do formy, v akej ho všetci poznáme. Jeho príchod predstavíme aj oficiálne na tlačovej konferencii, avšak až po tom, ako budú dotiahnuté všetky potrebné dokumenty, čo tiež zaberie určitý čas," povedal Kmotrík ml.

Weiss v decembri ukončil pôsobenie v katarskom klube Al-Gharafa, za ktorý celkovo odohral 62 zápasov a strelil 27 gólov. V tomto ročníku nastúpil päťkrát ako striedajúci hráč. V Katare strávil dovedna šesť rokov. Predtým pôsobil v Olympiakose Pireus, Espanyole Barcelona, Pescare, Glasgowe Rangers či Boltone a Manchestri City. V drese slovenskej reprezentácie štartoval na MS 2010 v JAR i na EURO 2016 vo Francúzsku.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal

Už ste čítali?