09. 05. 2020 14:49 | BERLÍN/TASR

Prečítajte sa, čo všetko budú musieť hráči Bundesligy dodržiavať po reštarte

Súťaž štartuje už budúcu sobotu.

Leverkusen oslavuje druhý gól proti Frankfurtu.
Leverkusen oslavuje druhý gól proti Frankfurtu. Foto: TASR/AP/Martin Meissner

Žiadne búrlivé objatia či tľapnutia po góloch, futbalisti v nemeckej Bundeslige budú po reštarte súťaže môcť oslavovať presné zásahy len "krátkym kontaktom lakťami či nohami". Informoval o tom v pondelok denník Bild.

Ten sa odvolal na dokument riadiaceho orgánu DFL, podľa ktorého bude zakázané aj pľuvanie. Pred a po zápasoch sa nebudú podávať ruky, na štadiónoch nebudú kluboví maskoti, nebudú sa robiť tímové fotky pred zápasmi a mužstvá budú musieť vyjsť na plochu rôznymi tunelmi. Na lavičkách budú musieť mať hráči a členovia realizačných tímov na tvárach masky a medzi sediacimi budú musieť byť prázdne sedadlá.

Podľa športového riaditeľa Eintrachtu Frankfurt Frediho Bobiča tiež hrozí domácim tímom odobratie bodov, ak sa v okolí štadiónov zhromaždia domáci fanúšikovia v snahe podporiť svoje farby. Zápasy sa musia odohrať bez divákov. "Tréneri si pri udeľovaní pokynov budú môcť odkryť ústa a nos na nevyhnutný čas, musia ale udržať od ostatných vzdialenosť 1,5 metra. Čas strávený v šatniach bude limitovaný na minimum," uviedla agentúra DPA s odvolaním sa na Bild.

Dve najvyššie súťaže v Nemecku odštartujú v sobotu 16. mája potom, ako dostali zelenú od federálnej vlády. V Nemecku sa pre pandémiu koronavírusu nehral futbal od začiatku marca, do konca zostáva odohrať deväť kôl, lídrom je obhajca Bayern Mníchov.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal

Už ste čítali?