18. 05. 2020 13:34 | SOUL/tvnoviny.sk, lm

Juhokórejský futbalový tím čelí kritike. Namiesto divákov do hľadiska nainštalovali erotické hračky

Klub odmieta akékoľvek spojenie figurín so sexuálnymi hračkami, no napriek tomu sa musel za nemiestny žart ospravedlniť.

Juhokórejský futbalový klub namiesto divákov do hľadiska nainštaloval sexuálne hračky
Juhokórejský futbalový klub namiesto divákov do hľadiska nainštaloval sexuálne hračky Foto: YouTube / E.Y.O.

Juhokórejský futbalový klub FC Soul čelí kritike verejnosti po tom, čo počas nedeľného zápasu s tímom Gwangju FC vyplnili prázdne tribúny umelými bábikami v dresoch. Fanúšikom ale figuríny pripomínali skôr sexuálne pomôcky, za čo si klub vyslúžil vlnu nevôle. Prázdne futbalové tribúny v krajine sú výsledkom zákazu združovania v dôsledku pandémie koronavírusu, informuje Daily Mail.

Klub odmieta akékoľvek spojenie figurín so sexuálnymi hračkami, no napriek tomu sa musel za nemiestny žart ospravedlniť. „Je nám úprimne ľúto, že sme spôsobili hlboké znepokojenie fanúšikov. Chceme sa ospravedlniť každému, kto miluje a podporuje náš klub“ uviedol klub v oficiálnom vyhlásení po tom, čo inštalácia spôsobila vlnu nevôle medzi fanúšikmi aj médiami.

Zdroj: Instagram/sportnieuws

Predstavitelia klubu uviedli, že inštaláciou figurín chceli poskytnúť trochu zábavy fanúšikom, keďže momentálne sa zápasy môžu hrať iba bez ich prítomnosti na štadiónoch. Klub prisľúbil, že urobí všetko preto, aby v budúcnosti podobným prešľapom zabránil.

Nainštalované figuríny mali okrem dresov na sebe aj ochranné rúška a rozmiestnené boli v odstupoch podľa aktuálnych pokynov vlády. FC Soul napokon zápas vyhral.

Nová sezóna v juhokórejskej futbalovej lige začala 8. mája po viac ako dvojmesačnej odstávke, ku ktorej úrady pristúpili v dôsledku pandémie. Fanúšikovia však majú aj naďalej zákaz vstupu na zápasy.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal

Už ste čítali?