06. 06. 2020 17:53 , článok bol aktualizovaný 06. 06. 2020 20:36 | BERLÍN/TASR

Bayern zostáva po reštarte stopercentný, poradil si s Leverkusenom

Hertha v zostave s Pekaríkom prehrala v Dortmunde.

Kingsley Coman strieľa vyrovnávajúci gól na 1:1.
Kingsley Coman strieľa vyrovnávajúci gól na 1:1. Foto: TASR/Pool via AP/Matthias Hangst

Futbalisti Herthy Berlín v základnej jedenástke so slovenským reprezentantom Petrom Pekaríkom podľahli v 30. kole nemeckej Bundesligy domácej Borussii Dortmund 0:1. Pre Herthu je to prvá prehra po reštarte súťaže po pauze zavinenej pandémiou koronavírusom. Pekarík odohral na pravej strane obrany celý zápas.

V uplynulých štyroch dueloch získali Berlínčania pod vedením nového trénera Bruna Labbadiu 10 bodov. V Signal Iduna Parku držali bezgólový stav, no v 58. minúte neustrážili Emreho Cana, ktorý strelou z hranice šestnástky prekonal nórskeho brankára Runeho Jarsteina. Borussia stráca na vedúci Bayern Mníchov stále sedem bodov.

Bavori zvíťazili na pôde Bayeru Leverkusen 4:2 a priblížili sa k obhajobe titulu. Bayern prehrával od 10. minúty, keď argentínsky útočník Lucas Alario strelou k bližšej žrdi prekonal Manuela Neuera. Hostia však ešte do prestávky otočili nepriaznivý vývoj.

V 28. minúte výbornú prihrávku Leona Goretzku zužitkoval Kingsley Coman a v závere polčasu pridal Bayern ďalšie dva góly. Najskôr sa po peknej kombinačnej akcii presadil aktívny Goretzka a v nadstavenom čase pridal tretí presný zásah Serge Gnabry.

V 66. minúte zvýšil na 4:1 svojim 30. gólom v sezóne poľský kanonier Robert Lewandowski. Leverkusen už iba skorigoval prehru zásluhou 17-ročného talentovaného Floriana Wirtza, pre ktorého to bol prvý bundesligový gól. Bayern je po reštarte najvyššej nemeckej súťaže po pauze zavinenej pandémiou koronavírusu stále stopercentný.

Borussia Dortmund - Hertha BSC Berlín 1:0 (0:0)

Gól: 58. Can

/Pekarík odohral za Herthu celý zápas/

Bayer Leverkusen - Bayern Mníchov 2:4 (1:3)

Góly: 10. Alario, 89. Wirtz - 28. Coman, 42. Gorezka, 45+1. Gnabry, 66. Lewandowski

Eintracht Frankfurt - 1. FSV Mainz 0:2 (0:1)

Góly: 43. Niakhate, 77. Kunde

Fortuna Düsseldorf - Hoffenheim 2:2 (1:1)

Gól: 6. a 76. Hennings (druhý 11 m) - 17. Dabbur, 61. Zuber, ČK: 8. Hübner (Hoffenheim)

RB Lipsko - SC Paderborn 1:1 (1:0)

Góly: 27. Schick - 90+2. Strohdiek, ČK: 43. Upamecano (Lipsko)