05. 07. 2020 18:47 | BRATISLAVA/TV Markíza

Provokácia alebo rasizmus? Fanúšikovia futbalového Slovana sa opäť predviedli

Je to ďalší prípad belasých, ktorý bude riešiť disciplinárna komisia.

Transparent na stretnutí Slovan Bratislava - Michalovce.
Transparent na stretnutí Slovan Bratislava - Michalovce. Foto: TASR/ Martin Baumann

Na sobotňajšom ligovom zápase vyvesili fanúšikovia bratislavského futbalového Slovana kontroverzný nápis. Je to ďalší prípad belasých, ktorý bude riešiť disciplinárna komisia.

Na začiatku stretnutia ešte na tribúnach viseli štandardné transparenty. Krátko po výkope však pribudlo kontroverzné heslo: White Lives Metter, v preklade: Na životoch bielych záleží.

Tvrdé jadro fanúšikov Slovana reagovalo na iniciatívu Black Lives Matter (Na životoch čiernych záleží). Je to celosvetová iniciatíva, ktorá získala podporu po smrti Afroameričana Georga Floyda po brutálnom zásahu polície.

Nápis na tribúnach Slovanu tak popiera celosvetovú kampaň proti rasizmu a násiliu páchanom na čiernych. Prípadom sa bude zaoberať disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu

S tvrdým jadrom fanúšikov Slovanu sa problémy ťahajú už dlho.

Naposledy pred troma týždňami proti nim zasahovala polícia. Traja fanúšikovia skočili s obvinením za napadnutie verejného činiteľa v putách. Pokúšali sme sa osloviť aj generálneho manažéra klubu Ivana Kmotríka mladšieho. Rovnako ako on, ani hovorca Slovanu nereagoval.

Podobný problém riešili iba pred dvoma týždňami aj v Anglicku. Pred zápasom Premier League sa nad štadiónom objavilo lietadlo s nápisom White Lives Metter. Okamžite po stretnutí nasledovalo ospravedlnenie klubu, trénera, ale aj hráčov. Fanúšik, ktorý transparent vyrobil, dostal doživotný zákaz vstupu na všetky zápasy tímu.

Pozrite si reportáž Mareka Gudiaka:

 

Celé dnešné Televízne noviny si môžete pozrieť na markizaplus.sk.  

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal

Už ste čítali?