01. 03. 2021 16:29 | LONDÝN/kc

VIDEO: Jeden krajší ako druhý. Hneď dva víkendové zásahy z Anglicka ašpirujú na gól roka

Aj keď je ešte iba začiatok marca, už teraz je jasné, že tieto góly sa zaradia minimálne do širšieho zoznamu kandidátov na Puskásovu cenu.

Útočník Notts County Elisha Sam a jeho krásna strela pätičkou.
Útočník Notts County Elisha Sam a jeho krásna strela pätičkou. Foto: Profimedia.sk

V Anglicku padli počas uplynulého víkendu hneď dva góly, ktoré by mohli kandidovať na najkrajšie zásahy roka. Zaujímavé je aj to, že ani jeden nevideli Premier league, ale padli v nižších súťažiach.

O jeden z nich sa postaral belgický útočník Elisha Sam, ktorý v drese klubu Notts County v zápase National league (5. liga) prekvapil brankára Oxford City šibalskou strelou pätou ponad hlavu. Išlo o pomerne originálny gól z kategórie „škorpión" , ktoré väčšinou padajú, keď sú hráči v pohybe alebo v páde. V tomto prípade však Belgičan skóroval v podstate z miesta.

Aj keď je ešte iba začiatok marca, už teraz je jasné, že tento gól sa zaradí minimálne do širšieho zoznamu kandidátov na Puskásovu cenu.


Zdroj: YouTube/ Guardian Football

Parádny kúsok sa podaril aj Nathanovi Fergusonovi z tímu Southend United, ktorý účinkuje v League Two (4. liga). Ten proti Forest Green vybojoval loptu a po krátkom rozbehu vypálil zo vzdialenosti 45 metrov bombu, ktorá skončila presne v šibenici brány.


zdroj: YouTube/ Analiza Finala

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal

Už ste čítali?