09. 02. 2017 19:59 | DUBNICA/Michal Bujna

Mladí hráči Dubnice oprášili spomienky na Demitru. Tento čin fair play si zaslúžil repete

Malú odmenu dostal jeden z nich od trénera.

Vladislav Vakhrameev a Enrik Švec.
Vladislav Vakhrameev a Enrik Švec. Foto: TV Markíza

Mladí hráči Dubnice oprášili spomienky na legendárneho Pavla Demitru. Lepšie povedané na jeho čin, vďaka ktorému získal jednu z výročných cien určenú pre najslušnejšieho hráča ligy so športovým duchom a citom pre fair play v NHL. Takmer na vlas rovnakú vec nevedomky zopakovali.

Boli pripravení, ako na každý bežný ligový duel. "V motivačnej reči som pred zápasom sľúbil hráčovi, ktorý streli tri góly v jednom zápase, v tom aktuálnom, hokejku," povedal nám tréner dorastencov MHK Dubnica Juraj Jakubík.

Bolo jasné, že s Piešťanmi vyhrajú, keď sa na brankára súpera rútil jediný ruský hráč v dubnickom tíme. Na konte mal už dva presné zásahy a mohol dosiahnuť hattrick. No rozhodol sa prihrať.

"Nejakí chalani, čo boli na zápase, pozerali čo som spravil. Že vraj ty dobrý chalan, dobre korčuľuješ, dobre makáš. Tak dobre, ďakujem vám chalani. Takto to bolo," spomína si hráč dubnického tímu Vladislav Vakhrameev.

Za taký skutok, ktorý spravil Vlad, je to malá, malá odmena

Podľa dohody na sľúbenú hokejku nemal nikto nárok. "Ja som práveže povedal, že tú hokejku za nezištnú prihrávku, po ktorej nasleduje stopercentný gól, že sa cení viac.," povedal o rozhodnutí térner.

Ľudia na tribúnach si spomenuli na legendárnu 38-ku. Pavol Demitra mal od St. Louis Blues sľúbenú prémiu pol milióna dolárov ak prekoná 90 bodov. Mohol skórovať v poslednom zápase, no prihral spoluhráčovi Youngovi. Tomu by gól vyniesol prémiu 300 tisíc. Young však bránu vtedy netrafil.

"Ja som bol chvíľku nahnevaný na to, ale môj klub sa zachoval voči mne perfektne takže ja som neprišiel ani o dolár, takže ja som veľmi rád a ešte som sa stal tým viac menej známejší ako kebyže dám gól do prázdnej brány a cítil by som sa zle, že som neprihral svojmu spoluhráčovi," povedal vtedy reportérovi Michalovi Bujnovi legendárny Demitra.

"Ja som ešte tento moment nepoznal čo on spravil a ja som videl svojho kamaráta, sme spolužiaci, on tam korčuľoval a dal som mu prihrávku a nevedel som čo Demitra tiež takto spravil," povedal o Demitrovom zákroku Vakhrameev.

Zaujímavosťou je, že ani jeden z dvojice aktérov nie je z Dubnice. Vakhrameev je Rus a druhý Enrik Švec z Partizánskeho.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Hokej

Už ste čítali?