01. 07. 2019 18:00 | HELSINKI/TASR

Patrik Rybár opúšťa zámorie: Zlákala ho popredná európska súťaž

V uplynulej sezóne odchytal 37 zápasov za Grand Rapids Griffins v AHL.

Brankár Patrik Rybár počas tréningu pred duelom proti Dánsku na MS 2019.
Brankár Patrik Rybár počas tréningu pred duelom proti Dánsku na MS 2019. Foto: TASR

Slovenský hokejový brankár Patrik Rybár bude v novej sezóne obliekať dres účastníka fínskej najvyššej súťaže Kärpät Oulu.

Stane sa tak spoluhráčom krajana Michala Krištofa, ktorý s klubom predĺžil zmluvu do roku 2022. Kärpät o tom informoval na svojom webe.

Rybár v uplynulej sezóne odchytal 37 zápasov za Grand Rapids Griffins v AHL. Mal priemer úspešnosti zákrokov 90,8 percenta a 2,49 inkasovaných gólov na zápas. V drese Slovenska sa predstavil na MS 2018 i 2019 a aj na ZOH 2018 v Pjongčangu.

"Hovoril som s Michalom Krištofom, s mojim agentom a mnohými ďalšími. Počul som o klube len to pozitívne. Som naozaj nadšený, že som dostal túto príležitosť," povedal Rybár.

Oulu po sezóne opustil brankár Vein Vehviläinen, ktorý sa rozhodol pre odchod do zámoria. "Hľadali alternatívu za Veina. Verím, že Patrik je pre nás tou najlepšou voľbou," uviedol športový riaditeľ klubu Harri Aho.

V Kärpäte bude pokračovať aj útočník Krištof. Obe strany sa dohodli na zmluve do konca sezóny 2022.

"Uplynulá sezóna bola pre mňa výnimočná. Mal som veľké očakávania, ale keď som sa dostal do herného systému a zoznámil sa s tímom, všetko bolo skvelé. Bohužiaľ, nedosiahli sme na titul, ale v novej sezóne budeme mať ďalšiu príležitosť," povedal Krištof.

Dvadsaťpäťročný útočník bol v sezóne 2018/2019 tretím najproduktívnejším hráčom klubu, nazbieral 39 bodov (9+30).

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Hokej

Už ste čítali?