13. 03. 2020 16:09 , článok bol aktualizovaný 13. 03. 2020 16:47 | BRATISLAVA/TASR

MS hráčov do 18 rokov na Slovensku nebudú, o mužoch rozhodnú čoskoro

Predaj vstupeniek na jednotlivé zápasy odštartoval Organizačný výbor šampionátu pred mesiacom.

Miroslav Šatan.
Miroslav Šatan. Foto: TASR

Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) zrušila v piatok turnaj A-skupiny prvej divízie majstrovstiev sveta v hokeji hráčov do 18 rokov v Spišskej Novej Vsi. Mal sa uskutočniť od 13. do 19. apríla.

Dôvodom je pandémia koronavírusu. IIHF zrušila všetky turnaje tejto vekovej kategórie, vrátane MS elitnej kategórie v amerických mestách Plymouth a Ann Arbor.

"Mrzí nás, že sa tento rok hokejový šampionát hráčov do 18 rokov na Slovensku neuskutoční. Vzhľadom na aktuálnu situáciu v Európe i vo svete je ale rozhodnutie Medzinárodnej hokejovej federácie pochopiteľné. Zdravie hráčov i divákov je prvoradé," uviedol prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Miroslav Šatan pre oficiálnu stránku zväzu.

Na Zimnom štadióne v Spišskej Novej Vsi sa mali okrem domácej reprezentácie predstaviť i výbery najlepších hráčov do 18 rokov z Kazachstanu, Nórska, Dánska, Francúzska a Japonska.

Predaj vstupeniek na jednotlivé zápasy odštartoval Organizačný výbor šampionátu pred mesiacom. Diváci sa o svoje peniaze za zakúpené lístky báť nemusia. "V spolupráci s predajcom vstupeniek, spoločnosťou predpredaj.sk, budeme v krátkom čase držiteľov zakúpených vstupeniek informovať o spôsobe vrátenia peňazí," povedala riaditeľka Organizačného výboru MS U18 Aneta Büdi.

Vzniknutá situácia mrzí i primátora hostiteľského mesta Pavla Bečarika: "Na tento športový sviatok sme sa veľmi tešili. Prípravy bežia už niekoľko mesiacov. Situácia v Európe je ale vážna a iné rozhodnutie, ako zrušiť celý turnaj, sme ani neočakávali. Veríme, že vďaka skvelej spolupráci so Slovenským zväzom ľadového hokeja sa nám podobné podujatie podarí dotiahnuť do nášho mesta i v budúcnosti."

O osude májových MS mužov vo Švajčiarsku i ďalších šampionátoch má Rada IIHF prostredníctvom konferenčných hovorov rozhodnúť na budúci týždeň v utorok, informovala medzinárodná federácia na svojej webstránke.

Národné referenčné centrum v Bratislave potvrdilo v piatok deväť nových pozitívnych vzoriek nového koronavírusu. Spolu je tak na Slovensku už 30 prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Hokej

Už ste čítali?