15. 03. 2020 09:59 | NEW YORK/TASR

NHL príde o 700 miliónov, ak sa sezóna nedohrá. Hrozí zníženie platového stropu

Mohlo by to mať negatívny dopad na platový rozpočet klubov, viaceré by boli nútené vymeniť niekoľkých hráčov alebo ich vykúpiť zo zmluvy, aby sa dostali pod strop.

NHL
NHL

Prípadné nedohratie sezóny v zámorskej NHL z dôvodu pandémie koronavírusu bude hokejovú profiligu stáť stovky miliónov dolárov. Podľa Elliottea Friedmana zo stanice Sportsnet by mohla liga čeliť strate príjmov až vo výške 700 miliónov amerických dolárov, pričom sa už hovorilo aj o rovnej miliarde. Denník Toronto Sun odhaduje stratu príjmov na 500 miliónov USD.

Vedenie NHL sa rozhodlo do odvolania prerušiť sezónu v čase, keď do konca základnej časti zostávalo odohrať 189 zápasov. Dlhodobá časť sa mala skončiť 5. apríla a o dva dni neskôr sa mali začať boje o Stanleyho pohár. Vzhľadom na šíriacu sa nákazu reálne hrozí, že majstrovský pohár v NHL neudelia prvýkrát od sezóny 2004/2005, keď kompletný ročník vymazala výluka.

Prípadné predčasné ukončenie sezóny by sa mohli dotknút aj platového stropu. Komisár NHL Gary Bettman iba nedávno informoval, že by v ročníku 2020/2021 mohli kluby počítať s platovým stropom na úrovni 84 až 88 miliónov dolárov, čo by bol významný nárast oproti súčasnej výške 81,5 milióna USD. Šíriaci sa koronavírus a opatrenia, ktoré si v NHL ešte vyžiada, by však mohli spôsobiť, že nakoniec bude platový strop ešte nižší ako v súčasnosti. To by mohlo mať negatívny dopad na platový rozpočet klubov, viaceré by boli nútené vymeniť niekoľkých hráčov, alebo ich vykúpiť zo zmluvy, aby sa dostali pod strop.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Hokej

Už ste čítali?