Košice v dohrávke vyhrali nad Trenčínom

Oceliari sú priebežne na 5. mieste tabuľky.

Radosť hráčov Košíc po góle do prázdnej bránky proti Trenčínu.
Radosť hráčov Košíc po góle do prázdnej bránky proti Trenčínu. Foto: TASR

Hokejisti HC Košice zvíťazili v dohrávke 20. kola Tipos extraligy nad HK Dukla Trenčín 4:1. S 32 bodmi sú priebežne na 5. mieste tabuľky, Trenčania majú na 7. priečke 23 bodov.

HC Košice - HK Dukla Trenčín 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)

Góly: 9. McPherson (Pereskokov, Klhůfek), 18. Klhůfek (Pereskokov), 45. Paršin (Chovan, Šedivý), 59. Saucerman (Chovan) - 27. Valach (Bezúch). Rozhodovali: Snášel, Moller - Jurčiak, Ordzovenský, vylúčení: 4:4 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, bez divákov.
zostavy:
Košice: Košarišťan - Saucerman, Snuggerud, Romančík, Šedivý, Deyl, Cibák, Štec - Pereskokov, McPherson, Klhůfek - Rogoň, Chovan, Paršin - Lapšanský, Slovák, Mrázik - Milý, Havrila, Jokeľ
Trenčín: Bowns - Lemcke, Kudla, Crinon, Starosta, Nemčík, Chovan, E. Švec - Mikyska, Paukovček, Tybor - Bezúch, Honzek, Valach - Berisha, J. Švec, D. Hudec - Beták, Rehuš, Krajč - Stránsky

I. tretina

Košičania nastúpili na zápas prvýkrát od 19. novembra, keďže v tíme sa medzičasom objavilo viacero pozitívnych hráčov na Covid-19. Proti Trenčínu ešte neboli k dispozícii Bartánus, Belluš ani Tansey a v pozícii brankárskej dvojky bol namiesto Riečického mladík Jurák. Premiéru v košickom drese absolvovali obranca Luc Snuggerud a útočník Michal Mrázik.

Domáci sa od úvodu snažili o kombinačnú hru, ktorá spočiatku narážala na pozornú obranu súpera. "Vojaci" však v 9. minúte nepokryli v strednom pásme McPhersona, ktorý sa dostal do úniku, v ktorom prekonal Bownsa - 1:0. Trenčania zlepšili pohyb a napádaním rozohrávky robili Košičanom problémy. Do súvislejšieho tlaku sa však nevedeli dostať a keď ich najväčšiu šancu v prvej tretine nepremenil Valach, inkasovali druhý gól. Lemcke za Bownsovou bránkou nevzal puk Pereskokovovi, ktorý efektnou "zadovkou" prihral nepokrytému Klhůfekovi a ten dosiahol svoj 100. gól v extralige - 2:0.

II. tretina

Druhá tretina herne patrila "vojakom," ktorí v nej boli ofenzívne aktívnejší než súper a dočkali sa aj gólovej odmeny. Prišla v 27. minúte, keď chybu Košičanov v rozohrávke potrestal Valach - 2:1. K ofenzívnemu snaženiu Trenčanov prispeli aj dve následné presilovky, ale domáci aj zásluhou pohotového brankára Košarišťana ustáli viacero nebezpečných situácií. V 33. minúte Klhůfek neskóroval v oslabení a sľubné šance Trenčanov v druhej tretine nevyužili Tybor ani Bezúch.

III. tretina

Košičanov upokojila situácia zo 44. minúty, v ktorej sa Chovan presadil cez obrancu súpera a jeho prihrávku pred odkrytú bránku zužitkoval Paršin - 3:1. "Oceliari" kontrolovali svoj náskok, nepúšťali hostí do výhodných streleckých pozícií a hrozili z brejkov. Ich náskok mohol v 57. minúte zvýšiť McPherson, ale jeho šancu zmaril Bowns. Trenčania sa krátko na to dostali k hre so šiestimi korčuliarmi, no v nej Saucerman uzavrel skóre strelou z obranného pásma - 4:1.