15. 05. 2019 10:44 | KOŠICE/TASR

Útočný žolík Nemecka pred zápasom so Slovenskom: Zápas bude malým finále

Nemci sú na čele A-skupiny, v ktorej ako jediný tím nestratili zatiaľ ani bod.

Hráči Nemecka sa tešia po výhre nad Veľkou Britániou na MS 2019.
Hráči Nemecka sa tešia po výhre nad Veľkou Britániou na MS 2019. Foto: TASR

Hokejisti Nemecka si uvedomujú, že ich stredajší zápas (20.15) na majstrovstvách sveta proti Slovensku bude dôležitý v otázke postupu do štvrťfinále.

Nemci sú po troch dueloch s plným bodovým ziskom, útočník Dominik Kahun očakáva búrlivú kulisu a súboj považuje za malé finále.

Nemci sú na čele A-skupiny, v ktorej ako jediný tím nestratili zatiaľ ani bod. Kahun si uvedomuje, že ešte nečelili najväčším favoritom skupiny, no je rád za víťazstvá nad Veľkou Britániou (3:1), Dánskom (2:1) i Francúzskom (4:1):

"Boli to prvé tri zápasy, ktoré sme chceli aj museli vyhrať. Sme radi, že sme prví, je to pekné, no to sa ešte môže zmeniť. Francúzi boli nepríjemní, čo sme očakávali. Začali sme dobre, dominovali sme a hoci súper vyrovnal, odskočili sme mu na dva góly. Škoda, že sme v presilovke 5 na 3 neskórovali, tam musí padnúť gól."

Kahun si uvedomuje, že zápas Nemecka so Slovenskom môže byť pre oba tímy kľúčový aj napriek faktu, že ich momentálne delí 6 bodov:

"Už pred MS sme si hovorili, že to bude malé finále. Najskôr sme sa museli koncentrovať na prvé tri zápasy. Tie sme zvládli a teraz to príde."

V predchádzajúcich troch zápasoch Slovenska bola v košickej Steel aréne búrlivá atmosféra s veľkou podporou domáceho tímu. Kahun vie, že napriek viacerým skupinkám nemeckých fanúšikov bude publikum na strane slovenského mužstva:

"Slováci sa určite na nás pripravia. Oni budú mať po zápase s nami slabších súperov, my budeme naopak čeliť favoritom. Bude to pre nás naozaj malé finále. Fanúšikovia budú skvelí, no celá aréna bude asi proti nám. S tým musíme počítať. Uvidíme, aké to bude."

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z MS 2019

Už ste čítali?