16. 05. 2019 00:07 , článok bol aktualizovaný 16. 05. 2019 00:45 | KOŠICE/kc

Kto potešil a kto sklamal: Hlasujte za najlepšieho hráča zápasu proti Nemecku

Bojovný výkon zatienil zbabraný záver.

Tréner Slovákov Craig Ramsay v zápase základnej A-skupiny Nemecko - Slovensko.
Tréner Slovákov Craig Ramsay v zápase základnej A-skupiny Nemecko - Slovensko. Foto: TASR

Slováci v zápase proti Nemecku ukázali veľa dobrých vecí, no nezvládnutý záver pokazil dojem z inak kvalitného bojovného výkonu.

Naši hokejisti mali väčšinu zápasu hernú prevahu, Nemcov jasne prestrieľali, no napriek tomu táto dobre odvedená robota vyšla nazmar počas dvoch minút.

Slabou útechou pre slovenského fanúšika môže byť zlepšená hra v presilovkách a oslabeniach.

Už v druhom zápase po sebe sme dostali gól v poslednej minúte a nemali sme tak možnosť výsledok zvrátiť. Postupové šance slovenského tímu výrazne klesli a do šťvrťfinále, sa tak už môžeme dostať iba vďaka šťastnej zhode okolností.

Kto potešil?

Libor Hudáček odohral dobrý zápas a dlho to vyzeralo, že si na konto pripíše víťazný gól, no všetko zmenil pokazený záver. V útoku patril medzi našich najnebezpečnejších hráčov.

Andrej Sekera ako správny kapitán zavelil k obratu svojim typickým gólom.

Tomáš Tatar bol pri oboch našich góloch a založil množstvo nebezpečných útokov.

Martin Marinčin patril medzi našich najvyťaženejších hráčov a okrem kvalitnej defenzívy stíhal aj útočiť. Patril aj medzi najaktívnejších strelcov.

Marek Čiliak po väčšinu Času nemal veľa práce, o to dôležitejšie boli jeho zákroky pri sporadických šanciach Nemcov. Za góly nemohol.

Kto sklamal?

Hrať 50 minút nestačí. Minúsku dostáva celý tím za to, že v závere zápasu pre stratu koncentrácie dovolil Nemcom otočiť zápas.


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z MS 2019

Už ste čítali?