17. 05. 2019 20:02 | KOŠICE/kc

Kto potešil a kto sklamal: Presilovky aj oslabenia hráme lepšie, opäť sme dostali gól v závere

Slováci hrali disciplinovane, za čo hovorí fakt, že sme mali iba dve vylúčenia.

Zľava Andrej Sekera, Róbert Lantoši, Richard Pánik, Tomáš Tatar a Libor Hudáček sa tešia z gólu proti Francúzom na MS 2019.
Zľava Andrej Sekera, Róbert Lantoši, Richard Pánik, Tomáš Tatar a Libor Hudáček sa tešia z gólu proti Francúzom na MS 2019. Foto: TASR

Slovenskí hokejisti sa otriasli z krutých prehier proti Kanade resp. Nemecku a presvedčivo zdolali Francúzsko. Naši hráči tak splnili úlohu favorita a zaslúžene si konečne pripísali ďalšie body.

Až na slabú desaťminútovku v druhej tretine, kedy sme dovolili Francúzom znížiť na rozdiel gólu, to bol veľmi dobrý výkon. Poľavenie v prostrednej časti naši hráči odčinili v poslednej tretine, v ktorej francúzsky brankár Florian Hardy inkasoval až trikrát.

Pozitívne je zlepšenie hry v presilovkách aj oslabeniach. Slováci hrali disciplinovane, za čo hovorí fakt, že mali iba dve vylúčenia. Gól v oslabení sa tiež nedáva každý deň.

Kto potešil?

Richard Pánik konečne prelomil streleckú smolu a pridal aj dve asistencie. Keď bol na ľade, vždy to "smrdelo" gólom. Skvelá bola jeho prihrávka, po ktorej Hudáček vymiešal brankára a skóroval.

Erik Černák dnes strelil dôležitý gól na 4:2 po fáze, keď sme sa herne trápili a Francúzi nás dostali pod tlak. O jeho defenzívnej hre netreba veľa hovoriť, je stelesnením spoľahlivosti. Pripísal si aj asistenciu na Hudáčkov gól.

Martin Fehérváry bol v prvej tretine našim najlepším hráčom. Lietal po ľade ako motorová myš a pomáhal tak vytvárať tlak na francúzsku obranu. Pripísal si aj peknú asistenciu, keď nahodil puk na bránu, do ktorej ho usmernil Matúš Sukeľ.

Ladislav Nagy dnes opäť zúžitkoval svoje dlhoročné skúsenosti a k výhre prispel gólom. Pôsobil ako ukľudňujúci faktor a v dôležitých momentoch dokázal podržať puk.

Kto sklamal? 

Z jednotlivcov nikto nekopil chyby, no spomínaný slabý úsek našej hry v druhej tretine, nech je mementom do ďalších zápasov. Opäť sme dostali gól v posledných minútach zápasu, v tomto prípade však nezavážil. 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z MS 2019

Už ste čítali?