01. 06. 2016 08:00 | SYDNEY/TASR

Žralok pohrýzol surfera do nohy, muž je v kritickom stave

Pravdepodobne ho napadol najmenej tri metre dlhý žralok modrý.

Surfera pohrýzol žralok.
Surfera pohrýzol žralok. Foto: TASR

Austrálskeho surfera pohrýzol do nohy žralok a nachádza sa v kritickom stave. Informovali o tom dnes miestne médiá. Na muža (29) zaútočil žralok, keď sa v utorok podvečer spolu s približne 20 surfermi vozil na vlnách pri pláži Falcon v austrálskom štáte Západná Austrália.

Zranený je hospitalizovaný v nemocnici v Perthe. Muž však prišiel o časť nohy vrátane nadkolenia. Z rozsahu zranení vyplýva, že muža pravdepodobne napadol najmenej tri metre dlhý žralok modrý, uviedol klub dobrovoľných záchranárov surferov. Klub krátko pred útokom varoval na Twitteri, že v oblasti bol spozorovaný neznámy druh žraloka.

Ministerstvo pre rybolov rozmiestni neďaleko miesta útoku vybavenie na ulovenie žraloka. Mesto Mandurah pláž zatvorilo, informovala tlačová agentúra DPA. Od roku 2000 došlo v Západnej Austrálii k 13 smrteľným útokom žralokov. Poslednou obeťou bol v decembri 2014 rybár-tínedžer Jay Muscat, ktorý lovil ryby harpúnou vo vodách neďaleko prístavného mesta Albany, uviedli noviny WA Today.

Posledné útoky žralokov bez strát na životoch sa stali vlani v októbri, dodali noviny.
Vláda spustila v zime 2014 sporný program odchytu žralokov do sietí a ich následného odstrelu, ale minulý rok ho po protestoch ochrancov zvierat a prírody zastavila.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?