03. 06. 2016 08:23 | TOKIO/TASR

Zázrak! Chlapca, ktorého nechali rodičia za trest v lese, našli živého

Jamato Tanuka bol nezvestný od soboty, keď ho rodičia vysadili z auta v horskej oblasti Hokkaida, v ktorej žijú aj medvede.

Japonskí policajti a príslušníci polovojenských síl pátrali po sedemročnom chlapcovi Jamatovi Tanukovi.
Japonskí policajti a príslušníci polovojenských síl pátrali po sedemročnom chlapcovi Jamatovi Tanukovi. Foto: TASR

Pátranie po sedemročnom chlapcovi, ktorého na japonskom ostrove Hokkaido nechali rodičia za trest v lese, sa skončilo úspešne. Dieťa po šiestich nociach strávených v divočine našli vojaci. Podľa dostupných informácií je v dobrom zdravotnom stave, uviedol dnes denník Guardian.

Jamato Tanuka bol nezvestný od soboty, keď ho rodičia vysadili z auta v horskej oblasti Hokkaida, v ktorej žijú aj medvede. Podľa rodičov to mal byť trest za zlé správanie. Chlapec, ktorý nemal pri sebe jedlo ani vodu, následne zmizol bez stopy a do pátrania po ňom sa zapojilo celkovo 180 záchranárov vrátane príslušníkov armády.

Vojaci nakoniec objavili Jamata v chate, nachádzajúcej sa vo vojenskom výcvikovom priestore len zhruba päť kilometrov od miesta, kde ho rodičia opustili. Lekár, ktorý ho vyšetril, konštatoval, že chlapec bol v dobrom fyzickom i psychickom stave a neutrpel žiadne zranenia s výnimkou menších škrabancov.

"Bol neuveriteľne pokojný vzhľadom na to, že bol sedem dní nezvestný. Vôbec nepodľahol panike," povedal lekár. Jamatov otec sa po úspešnom ukončení pátrania ospravedlnil svojmu synovi a záchranárom. Priznal tiež, že v snahe potrestať neposlušného syna, ktorý hádzal kamene na ľudí a autá, zašiel priďaleko.

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?