14. 06. 2016 13:49 | LONDÝN/TASR

Najčítanejšie bulvárne noviny The Sun podporili brexit

Dva nové prieskumy verejnej mienky favorizovali dnes stúpencov odchodu Británie z EÚ.

Populárny bulvárny denník The Sun podporil brexit.
Populárny bulvárny denník The Sun podporil brexit. Foto: The Sun

Dva nové prieskumy verejnej mienky favorizovali dnes stúpencov odchodu Británie z EÚ, a to so šesť až sedempercentným náskokom. Zverejnili ich v deň, keď brexit verejne podporili aj najčítanejšie britské bulvárne noviny The Sun.

Podľa telefonického a internetového prieskumu, ktorý publikoval denník Guardian, by v budúcotýždňovom referende hlasovalo za odchod 53 percent a za zotrvanie 47 respondentov. V uvedených číslach nie sú zahrnutí nerozhodnutí voliči.

Podľa iného prieskumu, zverejneného novinami The Times, je pomer stúpencov a odporcov brexitu 46 ku 39 percentám. Nerozhodnutých bolo 11 percent respondentov. Denník The Sun dnes zverejnil na prvej strane článok, v ktorom voličov vyzýva, aby 23. júla hlasovali za vystúpenie Británie z EÚ. Budúcotýždňové referendum je podľa novín poslednou šancou na oslobodenie sa od diktátorských praktík Bruselu. "V priebehu 43 rokov (britského) členstva bola EÚ čoraz viac chamtivá, nehospodárna, zastrašujúca a tak nekompetentná pri riešení kríz, až to vyráža dych," napísal The Sun, podľa ktorého by Britániu v únii čakala len neradostná budúcnosť.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?