31. 07. 2016 19:05 | BRATISLAVA/TV Markíza

Desaťtisíce dovolenkárov tento víkend hromžili. Uviazli na rozpálených diaľniciach

Môžu za to začínajúce sa prázdniny v niektorých krajinách a najmä návšteva Vladimíra Putina v Ľubľane.

Víkendové kolóny.
Víkendové kolóny. Foto: TV Markíza

Náročný víkend na európskych cestách. Desaťtisíce dovolenkárov uviazli na rozpálených diaľniciach v Rakúsku, Slovinsku a Chorvátsku. Môžu za to začínajúce sa prázdniny v niektorých krajinách a najmä návšteva Vladimíra Putina v Ľubľane.

Pred hroziacimi kolónami varovali Slovinci už cez týždeň. Avizovali zatvorenie diaľnice do hlavného mesta, aj tunela Karavanke, ktorý krajinu spája s Rakúskom. Vyzvali tiež vodičov, aby sa tomuto kľúčovému úseku radšej vyhli. Napriek tomu to ale na cestách vyzeralo v sobotu zúfalo.

Tisíce dovolenkárov dúfali, že cez tunel stihnú prejsť ešte pred uzáverou. Uviazli však už v Rakúsku, kde ich zastavila tamojšia polícia, aby sa autá nehromadili pred tunelom. Nahnevaným vodičom potom dobrovoľníci rozdávali vodu a deťom knižky. Zostávalo im tak jediné - čakať, kým diaľnicu opäť otvoria. Kolóna mala podvečer sedem kilometrov.

Situácia na cestách je komplikovaná aj dnes. Vo veľkom sa presúvajú najmä nemeckí vodiči. V dvoch veľkých spolkových krajinách sa začali prázdniny, v ďalších dvoch sa naopak skončili. Diaľnice spájajúce Západ a Juh Európy, preto sú plné v oboch smeroch.

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?