10. 08. 2016 12:45 | RÍM/ROCK

V Taliansku zavedú pokuty za uteráky na pláži. Chcú tak ukončiť vojny o miesta

Nie je to prvýkrát, kedy sa úrady rozhodli vstúpiť do uterákovej vojny na plážach.

Pohoda na pláži.
Pohoda na pláži. Foto: Pressmaster/shutterstock

Všetci to poznáme. Na vytúženej dovolenke sa vyberieme na ľudoprázdnu pláž a tam zistíme, že sa nemáme kde zložiť. Respektíve nám miesto zaberá uterák alebo lehátko, ktorého majiteľ pravdepodobne ešte sladko spí.

S takouto praxou sa rozhodli bojovať v Taliansku. Úrady od Toskánska až po Sardíniu môžu odteraz pokutovať všetkých, ktorí neopodstatnene obsadzujú miesta na plážach. Napríklad tak, že tam ich veci prenocujú. Je to absolútne nefér voči ostatným návštevníkom, ktorí dodržiavajú pravidlá a sú na pláži aj fyzicky prítomní. Po novom môžu špekulantom v krajnom prípade udeliť pokutu až do výšky 200 eur.

 

Takže ľudoprázdnym plážam plných uterákov pomaly odzvoní. Napríklad minulú sobotu, pobrežná stráž v Livorne zabavila 37 lehátok, 30 slnečníkov, uteráky a dokonca aj plavky. Napríklad v meste Cecina, ľudia nemôžu nechať bez dozoru veci po 20:30 večer, vtedy sa pláž zatvára. Zabavovanie plážového vybavenia bolo hlásené aj z Tortoreta v kraji Abruzzo a pláže v obci Roseto Capo Spulico v Kalábrii.

Ten, kto bude požadovať svoje veci späť, dostane podľa talianskych novín La Repubblica pokutu.Talianska polícia zaznamenala aj prípady, kedy sa podvodníci pokúšali prenajať turistom lehátka a slnečníky, ktoré sú normálne zadarmo.

Nie je to prvýkrát, kedy sa úrady rozhodli vstúpiť do uterákovej vojny na plážach. Pred pár rokmi dostalo šesť turistov v Ligurii pokutu za to, že rozprestreli až desať uterákov pred šiestou ráno.

V inom prípade zatkli britského turistu, ktorý spálil uteráky, rezervujúce miesta pre Nemcov. Nakoniec nebol obvinený.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?