13. 11. 2016 19:55 | ADDIS ADEBA/TV Markíza

Na výlet do Afriky zrejme nikdy nezabudnú. Prepadli ich sfetovaní ozbrojenci

Všetci turisti sú už doma a v poriadku. Dve ženy lekárku a učiteľku, ktoré to všetko videli na vlastné oči odmietli aj psychologickú pomoc.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. Foto: TV Markíza

Skupinu našich a českých turistov prepadli v Etiópii mladí ozbrojenci. Útočníci pri incidente zastrelili etiópskeho vodiča , ktorý viezol turistov.

Sto eur, kreditné karty a pas. To si odniesli ozbrojení zlodeji v Etiópii od 6-tich našich a 4-roch českých turistov.

,,Išli 4 džípy mali sme 10 klientov. Prvý džíp zastavili mladí chalani ktorí boli zrejme zdrogovaní a mali samopal a žiadali od nich peniaze. To bola normálne hlúpa krádež," povedal majiteľ cestovne kancelárie.

Všetci turisti sú už doma a v poriadku. Dve ženy lekárku a učiteľku, ktoré to všetko videli na vlastné oči odmietli aj psychologickú pomoc.

„Moje zranenie bolo ľahké, škrabnutie na čele. Etiópia je úžasná, krásna, neskutočná krajina. Všade bol pokoj, tých 10 dní bolo super. Boli sme v nesprávnom čase na nesprávnom mieste, rovnaká hrozba je všade vo svete napríklad v Paríži," opísala prepadnutá žena.

"Cítili sme sa úplne bezpečne, nemali sme pocit ohrozenia. Na ceste na Juh krajiny nás žiaľ prepadli ozbrojení lupiči, ktorí chceli hlavne naše peniaze. Jeden z nich bol priam v amoku a správal sa nekontrolovane, čoho následkom bolo ľahké zranenie našej spolucestujúcej a smrť etiópskeho vodiča. Je mi ho veľmi ľúto," povedala ďalšia turistka.

Podľa majiteľa cestovnej kancelárie časť Etiópie , kde prepadli turistov patrí medzi najbezpečnejšie a denne ju navštívia stovky turistov.

Viac v reportáži Dávida Vida:

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?