Mimoriadna správa
Monika Jankovská sa vzdala funkcie sudkyne
Viac v článku
29. 05. 2017 13:47 | VYŠNÉ LHOTY/ TASR

V záchytnom tábore na západe Čiech sa vzbúrili utečenci

Utečenci sa zabarikádovali v miestnosti a hádzali na policajtov nábytok.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Profimedia.sk

V zariadení pre zadržiavanie utečencov v Balkovej v ČR došlo v dnes k nepokojom. Približne 15 cudzincov sa v tomto uzavretom objekte podľa informácií Práva zabarikádovalo. Na mieste zasahuje polícia.

"Takéto správanie v žiadnom prípade nebudeme trpieť. Tí, ktorí nepokoje rozpútali, budú niesť následky. Dúfam, že polícia problém v krátkom čase vyrieši," povedal pre denník Právo minister vnútra Milan Chovanec.

Podľa hovorkyne cudzineckej polície Kataríny Rendlovej sa najprv v miestnosti pre izoláciu zabarikádovali dvaja Nigérijčania, nereagovali na výzvy polície a odmietli miestnosť opustiť. Následne začali demolovať zariadenie a stupňovať agresivitu. Pridalo sa k nim asi 13 ďalších zaistených cudzincov. Demolovali nábytok a zaútočili aj na privolaných policajtov.

Na mieste je zásahová jednotka a poriadkové jednotky. Záchytné zariadenie pre cudzincov, ktoré sa nachádza v Plzenskom kraji, má kapacitu 200 miest. Podľa aktuálnych údajov ministerstva vnútra tam k dnešnej polnoci bolo umiestnených 56 cudzincov.

Zákrok v Balkové ukončen. Všechny osoby vyvedeny, nikdo nebyl zraněn. Děkuji policii za rychlý zákrok.

- Milan Chovanec (Milan_Chovanec) May 29, 2017

Zdroj: Twitter/ Milan Chovanec (minister vnútra ČR)

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?