19. 06. 2017 18:11 | LONDÝN/TASR

Páchateľa útoku dodávkou zachránil pred zlynčovaním miestny imám

K útoku došlo v noci nadnes, keď dodávka vrazila do davu moslimov, ktorí sa zúčastňovali na večerných modlitbách konaných počas pôstneho mesiaca ramadán.

Policajti sa rozprávajú s miestnymi, čo videli incident.
Policajti sa rozprávajú s miestnymi, čo videli incident. Foto: TASR

Lídri náboženských spoločenstiev v Británii velebia imáma Mohammeda Mahmouda, ktorý zabránil v noci nadnes rozvášnenému davu v zlynčovaní muža stojaceho za útokom na moslimov neďaleko Finsbury parku v severnej časti Londýna, informovala agentúra AP.
"Nebol som to len ja sám - boli tam aj ďalší bratia. Boli pokojní a rozvážni a podarilo sa im upokojiť ľudí a uhasiť všetky prejavy hnevu," povedal podľa televízie Sky News duchovný, ktorý dnes predstúpil pred médiá.


Zdroj: Youtube/Business Insider

Mahmoud následne spoločne so svojimi "bratmi" muža zadržiaval až do príchodu polície a davu zabránil v tom, aby ho zlynčoval. Podľa imáma sa im útočníka podarilo ochrániť "s božou milosťou".

Mahmoud dodal, že útočník mu nič nepovedal. Iný moslimský duchovný však uviedol, že útočník rozprával tesne predtým, ako ho Mahmoud s ďalšími zadržal. Údajne hovoril vety ako "Prispel som svojou troškou" a "zaslúžili ste si to".

 

K útoku došlo v noci nadnes, keď dodávka vrazila do davu moslimov, ktorí sa zúčastňovali na večerných modlitbách konaných počas pôstneho mesiaca ramadán. Útočníka, 47-ročného belocha, zrejme z dodávky vytiahol rozvášnený dav, uviedla AP.

Jeden muž zomrel priamo na mieste, nie je však doposiaľ jasné či skonal na následky útoku alebo bolo príčinou jeho úmrtia niečo iné. Zranenia pri útoku zároveň utrpelo desať ľudí. Deväť z nich hospitalizovali v dovedna troch nemocniciach.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?