23. 08. 2017 12:43 | HONGKONG/TASR

Tajfún Hato ukazuje svoju obrovskú silu

Jeho výbežky už spôsobili zranenia najmenej 34 ľuďom.

Tajfún Hato
Tajfún Hato Foto: TASR/AP

Dovedna 450 letov zrušili dnes v Hongkongu v dôsledku blížiaceho sa tajfúnu Hato. Jeho výbežky už spôsobili zranenia najmenej 34 ľuďom a podľa hovorkyne miestnej vlády boli zaplavené viaceré oblasti regiónu, informovala agentúra DPA s odvolaním sa na tamojšie médiá.

Tajfún Hato
Tajfún Hato Foto: TASR/AP
 

Na sociálnych sieťach sa objavili fotografie zaplavených sídlisk, vyvrátených stromov, či lanovkovej kabínky, ktorá narazila do jednej z budov. Podľa hongkonského observatória sa tajfún nachádzal ráno SELČ asi 60 kilometrov južne od Hongkongu. Sprevádzaný je vetrom s rýchlosťou 165 kilometrov za hodinu, v nárazoch dosahujúcim až 192 kilometrov za hodinu.

Územie Hongkongu by síce tajfún nemal priamo zasiahnuť, očakáva sa však, že do regiónu prinesie výdatné zrážky. Observatórium v tejto súvislosti vydalo najvyššie možné varovanie pred búrkou, ktoré bude v platnosti niekoľko nasledujúcich hodín.

 

V súlade s varovaním sú dnes zatvorené podniky, vládne budovy, školy, súdy, ale aj miestna burza, uviedla agentúra AP. Ľudí úrady vyzvali, aby ostali tam, kde sa cítia bezpečne a pripravili sa na ničivý vietor, záplavy a zosuvy pôdy.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?