25. 03. 2018 16:11 , článok bol aktualizovaný 26. 03. 2018 10:58 | MOSKVA/TASR, tvnoviny.sk

Obrovský požiar v nákupnom centre na Sibíri. Zomrelo už 64 ľudí

Nezvestných je 16 ľudí, medzi nimi aj deti od dvoch do 17 rokov.

Dym stúpa z budovy nákupného centra.
Dym stúpa z budovy nákupného centra. Foto: TASR/AP

Najmenej 64 ľudí prišlo o život pri požiari, ktorý vypukol v nedeľu vo viacposchodovom nákupnom a zábavnom centre v priemyselnom meste Kemerovo v sibírskej časti Ruska ležiacom 3 000 kilometrov východne od Moskvy. Informovala o tom v pondelok agentúra TASS s odvolaním sa na hovorcu miestnych hasičov.

Nemenovaný zdroj uviedol, že mŕtve alebo nezvestné deti sú vo veku od dvoch do 17 rokov.

Pri nešťastí utrpelo zranenia najmenej 44 osôb. Nezvestných je podľa spresnených údajov ruského ministerstva pre mimoriadne situácie 16 ľudí; pôvodne sa hovorilo až o 69 osobách vrátane 40 detí.

Zdroj z prostredia bezpečnostných zložiek pre TASS uviedol, že v súvislosti s požiarom boli zadržané tri osoby vrátane riaditeľa nákupného centra.

Príčiny požiaru zatiaľ nie sú známe. Predpokladá sa, že vypukol okolo 17.00 h miestneho času na štvrtom, najvyššom poschodí, kde sa nachádza detský kútik a tri kinosály. Plamene zachvátili plochu približne 1600 metrov štvorcových.

V súčasnosti je požiar uhasený a začala sa analýza trosiek. Na mieste pracovalo viac ako 660 záchranárov a hasičov, ktorých prácu komplikovali vysoké teploty a narušená statika budovy.

Väčšina obetí majú byť deti. Niektorým sa z budovy podarilo poslať správu na sociálne siete. "Horí tu... asi zbohom," napísalo 13-ročné dievča, ktoré je teraz nezvestné.

Nákupné centrum s celkovou plochou 23.000 štvorcových metrov bolo otvorené v roku 2013. Jeho súčasťou je parkovisko pre 250 áut a okrem obchodov sa v ňom nachádza bowlingová herňa, detské centrum, kinosály a malá zoologická záhrada.

Zábery z požiaru nákupného centra

 


Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?