26. 04. 2018 14:51 | BRNO/pg

VIDEO: Opitá matka zaspala v obchode, nafúkala štyri promile. Mala so sebou aj dcérku (3)

Na opitú ženu upozornili strážnikov návštevníci obchodného centra.

Žena strážnikom prezradila, že pila vodku.
Žena strážnikom prezradila, že pila vodku. Foto: Mestská polícia Brno

Nemohli uveriť vlastným očiam. Brnenskí strážnici boli v utorok večer (24.4.) privolaní k opitej matke (32), ktorá zaspala na lavičke v nákupnom centre. Postávala vedľa nej jej trojročná dcérka. Strážnici dali žene fúkať, na prístroji svietila hodnota 4,39 promile. O prípade informoval portál tn.cz.

Na opitú ženu upozornili strážnikov návštevníci obchodného centra. „Muži ženu prebudili a po chvíli bolo jasné, že je poriadne opitá. Pôsobila zmätene, plakala a dokonca si nebola celkom istá, či sa nachádza v Brne," povedal hovorca mestskej polície Jakub Ghanem.

Hliadke sa žena priznala, že pred príchodom do obchodného centra pila vodku. Strážnikom bolo jasné, že o dievčatko sa nedokáže postarať. „Pri tak vysokej hladine alkoholu v krvi hrozí človeku nezvyknutému na pitie bezvedomie či otrava alkoholom," dodala mestská polícia.

Strážnici potom začali zháňať príbuzných. Dcéru si napokon mohol prísť vyzdvihnúť otec. Telefónne číslo na neho získali od opitej matky. Na miesto prišla aj Polícia ČR, ktorá si matku s dcérou od strážnikov prevzala. Muži zákona prípad ešte budú prešetrovať.

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?