29. 05. 2018 11:09 | BRNO/jh

Rodičia z Česka nechali dcéru (3) v rozpálenom aute a išli nakupovať. Zachránili ju strážnici

Našli ju so zvesenou hlavou a nereagovala na búchanie na okno.

V Brne vyslobodili z rozhorúčeného auta dievčatko
V Brne vyslobodili z rozhorúčeného auta dievčatko Foto: Mestská polícia Brno/Facebook

Horúce počasie so sebou prináša aj riziká, na ktoré treba vždy myslieť. V Brne sa už stal prvý prípad zabudnutého dieťaťa v rozhorúčenom aute. Rodičia zatiaľ išli nakupovať.

Auto nechali stáť na priamom slnku. Svoju 3-ročnú dcéru nevzali so sebou, zostala sedieť v autosedačke. Našťastie ju zachránili strážnici, ktorí museli rozbiť na vozidle sklo obuškom. Prípadom sa teraz zaoberá polícia pre podozrenie zo spáchania trestného činu, uviedol blesk.cz.


Strážnici prišli na miesto na základe tiesňového volania. Incident sa odohral v pondelok podvečer, kedy bolo vonku ešte 29 stupňov. V zatvorenom aute teplota rýchlo vzrastie aj o desiatky stupňov.

„Dievča vnútri sedelo zo zvesenou hlavou, ťažko dýchalo a nereagovalo na hlasné búchanie kovovým koncom teleskopického obuška do skla," uviedol hovorca strážnikov v Brne Jakub Ghanem.

Museli rozbiť sklo pri vodičovi, aby mohli auto otvoriť. Dieťa vybrali, dali mu hneď piť a ochladili ho vlhkými utierkami. Dievča následne ošetrili privolaní záchranári. Jej rodičia dorazili k auto spolu s nimi.

Otec hliadke tvrdil, že sa vzdialili iba na 5 minút. To ale nebola pravda, pretože od oznámenia na tiesňovú linku uplynula aspoň štvrťhodina. Matka potom uviedla, že mohli byť preč 20 minút.

Dieťa odovzdali rodičom a celú vec nahlásili na polícii. Tá zároveň varuje rodičov, aby nikdy nenechávali svoje deti v prehriatych autách. Rýchlo tak môže dôjsť k prehriatiu organizmu. To isté platí aj pre zvieratá.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?