30. 05. 2018 12:56 | BRNO/jh

Šokujúca reakcia otca, ktorý nechal 3-ročné dieťa v rozpálenom aute v Brne

Viac ho zaujímalo auto, ako zdravotný stav dieťaťa.

Zabudnuté dieťa v rozhorúčenom aute v Brne
Zabudnuté dieťa v rozhorúčenom aute v Brne Foto: YouTube.com

Hrdinom pondelkového večera v Brne je Martin Menšík, ktorý si dievčatko v aute všimol a zalarmoval strážnikov. Zaparkoval totiž svoje auto hneď vedľa. Pre české médiá sa vyjadril, že počkal do príchodu rodičov a reakcia otca ho úplne šokovala. Toho vraj zaujímalo auto viac, ako stav diaťaťa.

Poďakovania sa nedočkali ani policajti či záchranári. „Reakcia nebola úplne priaznivá. Ten otec alebo partner začal strážnikom vyčítať, prečo pred tým, ako rozbili to okno, mu nezavolali," uviedol pán Menšík Českej televízii.

Dieťaťu v aute pritom hrozilo veľké nebezpečenstvo. Záchranári ale ocenili pozornosť a chladnú hlavu pána Menšíka. „Keď naši záchranári prišli na miesto, ukázalo sa, že dieťa je pri vedomí, neutrpelo žiadnu ujmu na zdraví, nebola nutná hospitalizácia. Vďaka pánovi a strážnikom sa podarilo všetko podchytiť včas," uviedla hovorkyňa juhomoravskej záchrannej služby Michaela Bothová pre portál blesk.cz.

Dievčatku hrozilo prehriatie organizmu, kritické zvýšenie telesnej teploty, hypertermia, čiže situácia, kedy telo už nie je schopné samé sa ochladzovať. U detí je táto schopnosť výrazne horšia. Ak prehriatie prekročí únosnú hranicu, dochádza k nezvratným zmenám v organizme, prípadne aj k smrti.

Tento prípad je veľkým varovaním a výstrahou, aby sa už podobné situácie neopakovali. Rodičia musia mať na pamäti, že dieťa ani iný živý tvor, nesmú zostať zatvorené v aute, keď sú vonku horúčavy.


Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?