15. 08. 2018 19:10 | MADRID/TV Markíza

Morbídne obézny Španiel váži vyše 350 kíl. Prevážať ho museli nákladiakom

Previezli ho do zdravotníckeho strediska, lebo cez dvere domov sa nezmestil.

Obézny Španiel
Obézny Španiel Foto: TV Markíza

Obezita je chronické ochorenie, ktoré ľudom spôsobuje nejeden problém. Ohrozuje predovšetkým ich zdravie. V tomto prípade však komplikuje úplne všetko.

Španiel Téofil Rodriguez (34) trpí takzvanou morbídnou obezitou a aj bežné veci sú pre neho nedosiahnuteľné. Váži viac ako 350 kilogramov. Len dnes sa tento španiel vrátil z nemocnice domov. Nebolo to však jednoduché. Sanitka nestačila a zdravotníci museli na jeho prevoz použiť nákladné auto.

Jeho rodina je nešťastná a tvrdí, že Teo stále potrebuje kyslíkový prístroj na dýchanie. Odsúdila aj jeho prevoz kamiónom a žiada spoločnosť, aby ho nenechala umrieť.

Požiarnici skúšali viacero spôsobov, ako vyložiť Tea z auta von. Nakoniec sa im to podarilo, ale nevedeli ho dostať cez dvere domov. Previezli ho teda do blízkeho zdravotníckeho strediska.

Morbídna obezita sa v posledných desaťročiach stáva vážnym lekárskym, psychologickým, sociálnym aj ekonomickým problémom. Ochorenie postihuje predovšetkým ľudí z ekonomicky rozvinutých štátov Európy a USA. Postupne sa však šíri po celom svete. Svetová zdravotnícka organizácia preto vyhlásila obezitu za epidémiu 21.storočia.

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?