Live
Sledujte NAŽIVO: Igor Matovič informuje o záveroch stretnutia s epidemiológmi
Sledujte tu
22. 08. 2018 12:13 | PRAHA/jh

Český kamionista, ktorý prežil pád mosta v Janove, prehovoril o desivom zážitku

Martin Kučera hovorí o tom, že sa druhýkrát narodil.

Český kamionista Martin Kučera prežil pád z mosta v Janove
Český kamionista Martin Kučera prežil pád z mosta v Janove Foto: novinky.cz

Českého vodiča kamióna Martina Kučeru prepustili z nemocnice v Prahe a po prvýkrát prehovoril pred novinármi. V utorok ho do pražskej Thomayerovej nemocnice previezli z Janova. Ako uviedol, teraz sa cíti skvele a mal neuveriteľné šťastie, že prežil pád mosta v Janove.

„Dá sa povedať, že mi nič nie je. Cesta sa zavlnila, potom sa ozvala rana a rozpadla sa na kusy. Povedal som si, že som mŕtvy, snáď to bude rýchle. Za dve sekundy vám hlavou prejde množstvo myšlienok," prezradil Martin.

„Celý čas som bol pri vedomí. Keď som dopadol, mal som strach, že ešte visím niekde na skale. Mohol som hýbať rukami a nohami. Krvácal som, ale jediný problém bol, že ma rezali pásy, keď som visel hore nohami. Potom som počul hlasy, vystrčil som ruku z okienka, aby videli, že žijem. Čakali sme asi 20 minút na hasičov, potom ma vyslobodili. Od pádu to trvalo asi dve hodiny, kým som sa dostal do nemocnice," pokračoval Kučera.

„Nebol to zázrak, mal som šťastie. Po moste som išiel prvýkrát, viedla ma tam navigácia, tešil som sa, že uvidím prístav. Keby som si dal 45-minútovú prestávku a nie hodinovú, tak by som prešiel," uvádza slová vodiča portál tn.cz.

Vodič si myslí, že ho zachránilo to, že má najnovší typ kamiónu značky Mercedes, ktorý je dobre vybavený. Rovnako mal zapnuté bezpečnostné pásy.

„Prišiel som o všetko, dva dni som tam ležal v podstate nahý. Dali mi telefón, aby som sa mohol spojiť s rodinou a dal im vedieť, že som v poriadku."

Vodič jer odhodlaný opäť si sadnúť za volant. Najviac sa teraz teší na televíziu a pivo. Po nehode sa rozhodol skoncovať s fajčením.

„V nemocnici sa fantasticky správali, boli ochotní, chcem im za to poďakovať. Chcel by som tiež vyjadriť obyvateľom Janova, že som s nimi a že na nich myslím, lebo je to hrozná tragédia," ukončil svoj prejav vodič kamióna.


Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?