Live
Sledujte NAŽIVO: V Bratislave sa protestuje za morálku v politike a zdravé vysokoškolské prostredie
Sledujte tu
20. 12. 2018 07:59 | MOSKVA/TASR

VIDEO: V banskom mestečku na Sibíri premaľovávali sneh na bielo. Dôvod vás šokuje

V okolí tohto mesta obklopeného uhoľnými baňami sa nedá nájsť biely sneh, preto sa miestne úrady museli uchýliť k použitiu moderných technológií.

V banskom mestečku na Sibíri natierali sneh na bielo
V banskom mestečku na Sibíri natierali sneh na bielo Foto: YouTube/В Мысках красят снег

Primátor sibírskeho banského mesta Myski sa v stredu ospravedlnil, že miestne úrady natierali sneh na bielo. Píše o tom agentúra DPA. Tamojší činitelia údajne premaľovávali sneh preto, aby zakryli uhoľný prach a ostatné stopy znečistenia životného prostredia.

V okolí tohto mesta obklopeného uhoľnými baňami sa očividne nedá nájsť biely sneh, preto sa miestne úrady museli uchýliť k použitiu moderných technológií, napísal webový portál časopisu Newsweek s odvolaním sa na správy z oblastného spravodajského kanálu NK-TV.

Primátor Dmitrij Ivanov však povedal, že osoby zodpovedné za náter dostali oficiálne pokarhanie. Ivanov podľa jeho slov nariadil odstránenie náteru. "Ospravedlňujem sa obyvateľom, že im tento incident pokazil novoročnú náladu," povedal.
Video publikované na YouTube zobrazuje ženu, ktorá má po dotyku so snehom prsty pokryté bielou farbou. Sneh bol podľa nej nahrnutý na kopu v centre mesta s cieľom vytvoriť malý kopec, na ktorom sa môžu deti sánkovať.


Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?