15. 05. 2019 15:50 | PRAHA/TASR

V Česku skolaboval v snemovni poslanec, kolega ho našiel ležať pred výťahom

Zatiaľ nie sú známe podrobnosti o jeho zdravotnom stave.

Český poslanec Bohuslav Svoboda
Český poslanec Bohuslav Svoboda Foto: Profimedia

V stredu okolo poludnia zasahovala v českej Poslaneckej snemovni pražská záchranná služba, v priestoroch dolnej komory parlamentu totiž skolaboval podpredseda zdravotného výboru, povolaním lekár Bohuslav Svoboda (ODS). Informácie priniesli denník Právo a portál Novinky.cz.

Záchranári previezli 75-ročného Svobodu s podozrením na mozgovú príhodu do Ústrednej vojenskej nemocnice (ÚVN) v pražskej štvrti Střešovice, kde sám pôsobí ako prednosta gynekologickej kliniky. Zatiaľ nie sú známe podrobnosti o zdravotnom stave politika.

Podľa dostupných informácií našiel Svobodu ležať pred dverami výťahu jeho poslanecký kolega, ktorý okamžite privolal záchranárov.

Hovorkyňa záchrannej služby Jana Poštová portálu Novinky.cz potvrdila, že záchranári podnikli výjazd na Malostranské námestie k 75-ročnému mužovi, ktorý mal neurologické ťažkosti. Po stabilizovaní a ošetrení ho previezli do Ústrednej vojenskej nemocnice, dodala hovorkyňa.

Podľa informácií denníka Právo sa niekdajší pražský primátor Svoboda medzi kolegami v snemovni nikdy nesťažoval na žiadne zdravotné problémy.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?