17. 05. 2019 10:30 | BESANCON/TASR

Anesteziológ mal otráviť 24 pacientov, deväť z nich zomrelo

Pôsobil na dvoch súkromných klinikách vo výchofrancúzskom meste Besancon.

Frédéric Péchier
Frédéric Péchier Foto: Profimedia.sk

Francúzskeho lekára Frédérica Péchiera obvinili v 24 prípadoch otravy operovaných pacientov, z ktorých deväť zomrelo. S odvolaním sa na jedného z obhajcov obvineného o tom informovala agentúra AFP.

Anestéziológ (47) pôsobil na dvoch súkromných klinikách vo výchofrancúzskom meste Besancon. Prokuratúra ho už skôr vyšetrovala v siedmich prípadoch otravy a vo štvrtok proti nemu vzniesla ďalších 17 obvinení. Pokiaľ by Péchierovi preukázali vinu, hrozí mu doživotný trest odňatia slobody.

Péchiera vypočúvali začiatkom týždňa v súvislosti s vyše 66 prípadmi zástavy srdca počas operácií u pacientov, u ktorých je nízka pravdepodobnosť, že k nej dôjde. Napokon voči nemu vzniesli ďalších 17 obvinení. Týkajú sa osôb vo veku štyri až 80 rokov, z ktorých sedem zomrelo po tom, ako ich lekári nedokázali oživiť, oznámil vo štvrtok na tlačovej konferencii prokurátor Étienne Manteaux.

"Je tu možnosť, že doktor Péchier bol pôvodca týchto otráv, ale táto hypotéza nie je nič iné, iba hypotéza a dlhé dvojročné vyšetrovanie nič nepreukázalo... takže v tomto prípade musí byť zdôraznená prezumpcia neviny," povedal vo štvrtok obhajca Jean-Yves Le Borgne. Podľa francúzskej televíznej stanice BFMTV Le Borge v piatok nadránom uviedol, že Péchiera prepustili na kauciu.


Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?