24. 05. 2019 11:55 | LONDÝN/kc

Chorá hra britských gangov: Za bodnutie do hlavy je 50 bodov, najslabšie hodnotené sú ruky

Útoky nožom v Británii sú v uplynulých mesiacoch takmer na dennom poriadku. Za posledný rok ich bolo vyše 100.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Profimedia.sk

V uliciach britských miest zomiera čoraz viac tínedžerov pre chorú a morbídnu hru. Gangy zaviedli bodovací systém, na základe ktorého ich členovia dostávajú body v závislosti od toho, do ktorej časti tela bodnú nožom svoju obeť. Píše o tom portál Daily Mail.

Zašlo to až tak ďaleko, že mladí kriminálnici sa so svojimi „úspechmi" chvália na sociálnych sieťach, ako keby išlo o počítačovú hru. Členovia gangov dokonca na túto tému publikujú inštruktážne videá. Za bodnutie do hlavy či krku je 50 bodov, zásah hrudníku je za 30, brucho za 20 a najmenej sú ocenené končatiny: nohy za 10 a ruky za 5 bodov. 

Bodovací systém britských gangov..jpg
Bodovací systém britských gangov..jpg Foto: TVNOVINY.sk
 

Gangy, ktorých sú v v Británii desiatky, medzi sebou vedú vojny a špirála násilia, založená na princípe „oko za oko, zub za zub" si za uplynulý rok vyžiadal desiatky obetí. Polícia kvôli vlne útokov zaviedla nové metódy, čím sa podarilo ich nárast pribrzdiť, no zločinci sú stále o krok pred mužmi zákona.

Bývalý člen gangu Chris Preddie, ktorý zasvätil svoj život práci s mladými delikventmi, upozornil na bodovací systém ako prvý. „Čím väčší zločin, tým viac bodov a o to viac stúpne vaša reputácia a zlepší sa postavenie v gangu," hovorí Preddie. Členovia gangov medzi sebou vraj komunikujú cez aplikáciu Snapchat a používajú pri tom emotikony, ktorých význam poznajú iba zasvätení.

Útoky nožom v Británii sú v uplynulých mesiacoch takmer na dennom poriadku. Za posledný rok ich bolo vyše 100. Medzi rokmi 2010 až 2018 stúpol počet bodnutí nožom až o 45 %.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?