30. 05. 2019 21:16 | BUDAPEŠŤ/TASR

K vraku potopenej vyhliadkovej lode v Budapešti sa ponoril potápač

Pri zrážke vyhliadkovej lode s výletnou loďou zahynulo v stredu najmenej sedem ľudí.

Miesto, kde sa zrazili výletná loď s vyhliadkovou.
Miesto, kde sa zrazili výletná loď s vyhliadkovou. Foto: TASR/AP

K vraku potopenej vyhliadkovej lode, ktorá sa v stredu večer na budapeštianskom úseku Dunaja zrazila s výletnou loďou, sa vo štvrtok ponoril potápač, informovala internetová stránka komerčnej televízie ATV.

Cieľom operácie bolo preveriť stav potopenej lode. Odborníci počas dňa varovali, že hladina Dunaja je pre pretrvávajúce intenzívne dažde vysoká a ponor potápačov je pre silný prúd vody veľmi rizikový.

Predseda maďarskej vodnej záchranárskej služby VMSZ Sándor Bagyó uviedol, že záchranári už nehľadajú preživších, ale iba telá nezvestných.

Na miesto vraku priplával aj lodný žeriav, ktorý je schopný vyhliadkovú loď vyzdvihnúť z koryta rieky. Avšak vo vraku sú pravdepodobne ešte telá obetí, preto ho zatiaľ nemôžu vyzdvihnúť. Potápači ale môžu stráviť v ťažkých podmienkach iba niekoľko minút, proces vyzdvihnutia lode tak môže trvať aj niekoľko dní.

Rakúsko vo štvrtok na žiadosť maďarského krízového centra poslalo do Budapešti na pomoc pri pátraní po nezvestných pasažieroch desať potápačov špeciálnej jednotky Cobra, oznámil rakúsky rezort vnútra.

Pri zrážke vyhliadkovej lode s výletnou loďou zahynulo v stredu najmenej sedem ľudí. Sedem z 33 juhokórejských turistov utrpelo ľahšie zranenia, previezli ich do troch nemocníc a šesť z nich už vo štvrtok prepustili. Záchranári pátrajú po 21 nezvestných, medzi nimi sú aj dvaja členovia maďarskej posádky.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?