07. 06. 2019 15:25 | LONDÝN/jh

Nechceli si dať na povel v autobuse pusu, tak ich dobili päsťami. Útočníci mali iba do 18 rokov

Mladá letuška cestovala so svojou priateľkou, keď na nich zaútočila skupinka mladíkov.

Melania Geymonatová (brunetka) po útoku v autobuse
Melania Geymonatová (brunetka) po útoku v autobuse Foto: Melania Geymonat/Facebook

Internetom koluje hrozivá fotografia. Je na nej zakrvavená letuška Melania Geymonatová (28) so svojou priateľkou Chris. Obe sú dobité a v šoku. Päsťami na nich zaútočila skupinka tínedžerov v londýnskom autobuse, keď sa na ich povel odmietli pred nimi pobozkať. Muži sa chceli takto zabaviť, no ženám to nebolo príjemné.

Britská polícia už zadržala štyroch tínedžerov, ktorí sú z útoku podozriví, informovala spravodajská televízia Sky News.

Uruguajčanka Melania a jej priateľka z USA cestovali 30. mája približne o 02.30 h miestneho času poschodovým autobusom do štvrte Camden v severnej časti Londýna, kde bývajú. Do autobusu pristúpili aj mladí muži. Keď zistili, že ženy sú lezbičky, začali ich obťažovať. Chceli od nich, aby sa pobozkali a ukazovali pri tom oplzlé gestá. Po odmietnutí boli vulgárni a surovo ich začali mlátiť.

Melania zverejnila na svojom Facebooku tento odkaz: „Aby som situáciu upokojila, snažila som sa byť vtipná. Myslela som si, že potom odídu. Chris dokonca predstierala, že je chorá. Oni sa ale nezastavili, stále nás obťažovali, hádzali na nás mince a stále nás vyzývali, aby sme sa pobozkali. Potom už bola zrazu Chris v strede autobusu a bránila sa im. Traja muži ju bili a mala celú tvár od krvi."

„Následne udreli aj mňa. Keď som uvidela moju krv, zatackala som sa a spadla. Nepamätám si, či som stratila vedomie alebo nie. Zrazu sa autobus zastavil, objavila sa tam polícia a ja som stále krvácala."

Skupina najmenej štyroch mladíkov Melanii zlomila nos, ukradla jej mobil a kabelku. Potom ušli preč. Ženy odviezli do nemocnice, uviedla BBC.

Podľa výpovede oboch žien jeden muž hovoril po španielsky, ostatní mali britský akcent. Útok odsúdil aj starosta Londýne Sadiq Khan. Žiada políciu o vyšetrenie prípadu a dolapenie útočníkov.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?