18. 06. 2019 06:00 | LIBEREC/jh

Opitá matka s kočíkom vydesila aj policajtov. Poslali ju po jedlo pre dieťa, ona išla zase piť

Na ulici jej namerali vyše tri promile alkoholu. Pre dieťa nemala v horúčavách žiadne jedlo ani vodu.

Opitej matke s kočíkom namerali vyše tri promile
Opitej matke s kočíkom namerali vyše tri promile Foto: Polícia ČR/Facebook

S podobným prípadom sa českí policajti zrejme ešte ani nestretli. Zavolali ich k opitej matke, ktorá mala v kočíku iba 9-mesačné dieťa. Tackavo kráčala a niekoľkokrát skončila aj na ceste. Žena mala problémy s orientáciou aj artikuláciou. Policajti jej namerali na ulici v obci Zákupy za bieleho dňa vyše tri promile alkoholu.

Žena nakoniec dokázala povedať, kde býva. Policajtom sa priznala, že bola s dieťaťom asi tri hodiny v reštaurácii. Nemala pre neho žiadne jedlo ani pitie. Chlapec nebol v 30-stupňových horúčavách ani chránený proti slnku.

„Policajti odprevadili matku aj s dieťaťom domov. Tam ju vyzvali, aby mu pripravila sunar. Žena chlapca nechala v kočíku vonku s policajtmi a sľúbila, že sa vráti aj s jedlom. Keď dlhší čas neprichádzala, išli ju skontrolovať. Zistili, že doma konzumuje ďalší alkohol a jedlo nepripravuje," uviedla policajná hovorkyňa.

Na miesto zavolali sociálnu pracovníčku, ktorá rozhodla o okamžitom odobraní dieťaťa. Previezli ho do nemocnice. Ani otec nebol schopný sa o dieťa postarať, bol tiež pod vplyvom alkoholu. Namerali mu takmer dve promile.

Keď sociálna pracovníčka aj s dieťaťom odišla, matka už tvrdo spala a ani netušila, čo sa okolo nej robí.

„Dieťa malo veľké šťastie, že sa matka prejavila na verejnosti vrcholne nezodpovedne a pred očami policajtov, ktorí tak mohli včas zasiahnuť v prospech chlapca," dodala hovorkyňa podľa portálu tn.cz.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?