26. 06. 2019 10:56 | OSTRITZ/kc

Obyvatelia nemeckého mesta skúpili všetok alkohol a vybabrali tak s neonacistami

Na poriadok v mestečku s 2300 obyvateľmi dohliadalo 1400 policajtov.

Obyvatelia nemeckého Ostritz skúpili všetok alkohol v meste.
Obyvatelia nemeckého Ostritz skúpili všetok alkohol v meste. Foto: Profimedia.sk

Pre asi 600 neonacistov sa víkendový hudobný festival Schild und Schwert (Šttít a meč) stal udalosťou bez kvapky alkoholu. Nemecká polícia totiž z bezpečnostných dôvodov v areáli zabavila 4200 litrov piva, predaj alkoholu navyše zakázal súd. Aby neonacisti nemohli zákaz obísť, obyvatelia mesta Ostritz, v ktorom sa na súkromnom pozemku konal festival, následne vykúpili všetky zásoby piva v miestnych obchodoch. Informoval o tom nemecký denník Tagesspiegel.

Na poriadok v mestečku s 2300 obyvateľmi dohliadalo 1400 policajtov. Úrady totiž pôvodne očakávali, že na festival dorazí až 2-tisíc neonacistov. Do mesta zároveň prišlo proti festivalu protestovať 2-tisíc ľudí. Miestnym obyvateľom, ktorí vykúpili pivo v supermaketoch, sa na sociálnej sieti poďakoval premiér Saska Michael Kretschmer.

„V prípade, že sa pravicoví radikáli pokúsia vytvárať obraz svojimi opovrhnutiahodnými heslami, tak sa proti tomu musíme postaviť všetci. Ďakujem Ostričanom a Ostričankám za to, že sa pridali," napísal na twitteri. Podľa denníka Tagesspiegel boli účastníci festivalu na policajné kontroly pripravení a radšej nechali doma bejzbalové pálky aj nože. Okrem toho si náplasťami prelepili tetovania s hákovými krížmi.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?