09. 07. 2019 11:56 | VALLAURIS/kc

Chlapca (10) zasiahol pri plávaní v mori blesk, v nemocnici bojuje o život

Plavčík, ktorý prišiel do práce až krátko po incidente, tvrdí, že s takýmto prípadom sa ešte nestretol.

Pláž v letovisku Golfe Juan, pri ktorej blesk zasiahol chlapca.
Pláž v letovisku Golfe Juan, pri ktorej blesk zasiahol chlapca. Foto: ENEX

V mori pri francúzskom meste Vallauris takmer došlo k tragédii. V nedeľu ráno záchranári ratovali chlapca, ktorého počas plávania zasiahol blesk.

Stalo sa to ešte v čase, keď pláž nebola pod dohľadom plavčíka. Chlapca museli oživovať pomocou defibrilátora a vo vážnom stave ho previezli do nemocnice v Nice, kde v kritickom stave bojuje o život. Informoval o tom portál cnews.fr.

Plavčík, ktorý prišiel do práce až krátko po incidente, tvrdí, že s takýmto prípadom sa ešte nestretol.

 

„ Išli sme s kolegom dať všetko do poriadku a vtom sme počuli hromy. Boli naozaj hlasné a mali sme strach. Následne sme počuli kričať rodičov chlapca. Ležal na zemi a z úst mu tiekli sliny. Dal som mu prvú pomoc. Nikdy som nič také nevidel. Sme zvyknutí na popáleniny od medúz či rany po pichnutí od ježkov, ale nie na zásah bleskom," uviedol plavčík Johan Sainton pre portál bfmtv.com.

„To, čo sa stalo v letovisku Golfe Juan, bolo náhle a neočakávané. Takéto počasie ani nemalo byť. Na pláži nebola žiadna červená vlajka, keďže plavčíci sa ešte iba chystali do práce. Všetko sa stalo veľmi rýchlo," vysvetlil nezvyčajné okolnosti nešťastia šéf záchranárov Dominique Delin.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?