24. 07. 2019 06:07 | DAMASK/TASR

Sýria hlási ďalší izraelský útok na juhu krajiny

Strategicky dôležitý vrch Tel al-Hára dobyli sýrska armáda a jej spojenci vlani v júli.

Po ostreľovaní v Sýrii.
Po ostreľovaní v Sýrii. Foto: Syrian Civil Defense White Helmets via AP

Mimovládna organizácia informovala o strelách vypálených z Izraela, ktoré v stredu nadránom dopadli do oblasti južnej Sýrie a zasiahli vojenské pozície sýrskej armády a jej spojencov v provincii Dará.

S odvolaním sa na správu Sýrskeho pozorovateľského centra pre ľudské práva (SOHR) to uviedla agentúra AFP.

"Rakety, pravdepodobne izraelské", boli vypálené do južného regiónu vrátane oblasti vrchu Tel al-Hára v provincii Dará, informovala organizácia SOHR, ktorá sídli v Británii, no opiera sa o výpovede aktivistov priamo v Sýrii.

O "izraelskej agresii" v zmienenom regióne informovali aj izraelská štátna televízia a štátna tlačová agentúra SANA. V citovaných správach sa uvádza, že k stratám na životoch nedošlo. Zaznamenali však materiálne škody.

Bližšie informácie k incidentu, ku ktorému došlo mesiac po útoku Izraela v tej istej oblasti, k dispozícii bezprostredne neboli, píše agentúra AP.

Izraelská armáda tieto správy nekomentovala. Židovský štát však opakovane podniká cielené útoky na vojenské ciele v susednej Sýrii, ku ktorým sa spravidla nevyjadruje.

Strategicky dôležitý vrch Tel al-Hára ležiaci na hranici provincií Kunajtra a Dará dobyli sýrska armáda a jej spojenci vlani v júli. Vrch Tel al-Hára poskytuje výhľad na oblasť Golanských výšin a priľahlého regiónu Hawrán a kontroluje ho sýrska armáda. Údajne sa na ňom nachádza základňa protivzdušnej obrany.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?