24. 07. 2019 10:22 | USA/jh

VIDEO: Bizón zaútočil na dievčatko (9). Vyhodil ju do vzduchu ako nič

Útok sa stal v Yellowstonskom národnom parku v USA.

Bizón nabral na rohy dievča.
Bizón nabral na rohy dievča. Foto: reprofoto: YouTube

Porušenie základných pravidiel, ktoré platia v americkom Národnom parku Yellowstone, sa vypomstilo rodine s deväťročným dievčatkom. Skupina asi 50 ľudí sa nebezpečne priblížila k bizónovi, ktorý to vnímal ako narušenie jeho územia.

Z ničoho nič sa rozbehol a zaútočil na najbližšie stojacich ľudí. Nanešťastie bolo medzi nimi aj deväťročné dievča, ktoré nabral na rohy a vyhodil ho do vzduchu.

Dievča tvrdo pristálo na zemi, no bizón ho už ďalej nechal na pokoji. Celý incident zaznamenal na video jeden zo svedkov, ktoré zverejnil aj na internete. Je na ňom vidieť ďalšie dve osoby, muža a ženu, ktorí boli možno rodičia dievčaťa. Tí sa zo strachu rozbehli preč a dievča nechali samé napospas bizónovi.


Podľa portálu Daily Mail odviezli dievča z Floridy do nemocnice, pretože sa zranilo. Nebolo to vážne, ale dievča utrpelo šok.

Národný park k incidentu uviedol, že každý návštevník je upovedomený o pravidlách, ktoré musia dodržiavať pre ich vlastné bezpečie. Napríklad by sa nemali približovať k divokých zvieratám minimálne na 20 metrov. Od vlkov a medveďov by si mali udržovať odstup aspoň 90 metrov.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?