31. 07. 2019 17:18 | MOSKVA/TASR

Putin nariadil armáde zapojiť sa do hasenia požiarov na Sibíri a Ďalekom východe

Stav ohrozenia platí na celom území Irkutskej oblasti a Krasnojarského kraja, v dvoch okresoch Buriatskej republiky a v jednom okrese Jakutskej republiky.

Požiar na Sibíri.
Požiar na Sibíri. Foto: TASR/AP

Ruský prezident Vladimir Putin nariadil ministerstvu obrany, aby sa zapojilo do hasenia požiarov na Sibíri a Ďalekom východe. Informoval o tom v stredu Kremeľ.

"Ruský prezident Vladimir Putin po preštudovaní si správy ministra pre mimoriadne situácie nariadil ministerstvu obrany, aby sa zapojilo do hasenia požiarov na Sibíri a na Ďalekom východe," uviedla tlačová služba Kremľa, ktorú citovala agentúra TASS.

Tlačová služba dodala, že prezident nariadil zachovať skupinu ozbrojených síl v Irkutskej oblasti až do odvolania.

Stav ohrozenia platí na celom území Irkutskej oblasti a Krasnojarského kraja, v dvoch okresoch Buriatskej republiky a v jednom okrese Jakutskej republiky.

Podľa ministerstva obrany bude do Krasnojarského kraja ešte v stredu vyslaných na pomoc desať lietadiel typu Il-76 a desať vrtuľníkov vojenského dopravného letectva.

V utorok prišiel do Krasnojarského kraja námestník ministra pre mimoriadne situácie Alexandr Čuprijan. Absolvoval zasadnutie na hlavnom regionálnom riaditeľstve ministerstva a zúčastnil sa na zasadaní krízovej komisie regionálnej vlády.

Čuprijan oznámil, že na Sibíri a čiastočne na Ďalekom východe horia tri milióny hektárov lesov a že požiare sa stále šíria. Zdôraznil, že aktívne lesné požiare nepredstavujú nebezpečenstvo pre miestnych obyvateľov a hospodárske zariadenia, ale ľudí trápi dym.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?