08. 08. 2019 13:55 | OTTAWA/jh

Kanada si vydýchla: Našli zrejme tínedžerov, ktorí vraždili naprieč krajinou

Polícia po nich intenzívne pátrala v súvislosti so zabitím troch ľudí.

Bryer Schmegelsky a Kam McLeod
Bryer Schmegelsky a Kam McLeod Foto: TASR/AP

V Kanade sa po takmer troch týždňoch skončilo pátranie po dvoch tínedžeroch, ktorí boli podozriví zo zabitia troch ľudí v provincii Britská Kolumbia. Polícia našla dve telá a je presvedčená, že ide o páchateľov - 19-ročného Kama McLeoda a 18-ročného Bryera Schmegelského. Oficiálne stanovisko a presnú príčinu ich smrti zverejnia až po výsledkoch pitvy, uviedla CNN.

Telá našla polícia v provincii Manitoba, niekoľko kilometrov od miesta, kde po sebe nechali obhorené vozidlo. Boli v ťažko prístupnom teréne. Polícia preveruje rôzne možnosti ich úmrtia vrátane utopenia.


Mladíci pochádzajú z mesta Port Alberni neďaleko Vancouveru. Tínedžeri spolu vyrastali a pracovali neskôr v supermarkete. Spoločne sa vydali aj na sever a ich rodičia si mysleli, že si idú hľadať novú prácu.

Polícia ich obvinila z vraždy 64-ročného univerzitného profesora Leonarda Dycka a tiež Američanky Chynny Deeseovej a jej austrálskeho priateľa Lucasa Fowlera. Vraždy otriasli cenou Kanadou. Do pátrania po tínedžeroch sa zapojili policajti v troch provinciách.

Pozrite si archívnu reportáž, ktorú sme odvysielali v Televíznych novinách o vyčíňaní tínedžerov.

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?